Apple Watch Series 5 влезете во делот за обновување

Apple Watch LTE

Вообичаено е Apple да ги додаде своите уреди во делот „Обновено“, што е оној за реставриран / поправен од самата компанија и повторно ставен на продажба. Па, пред неколку часа најновите модели на Apple Watch Series 5 почнаа да пристигнуваат на веб-страницата на компанијата. Проблем, бидејќи како што веќе знаеме, овие Apple Watch и претходните модели не се продаваат во нашата земја. Дали продавате во Соединетите држави

Серија 5 е обновена

Се чини дека поправка на часовник и пуштање на истиот да се врати на пазарот со пониска цена не е можно во сите земји, така што во моментов ја немаме оваа опција во Шпанија. И да, сепак сметам дека е срамота бидејќи овој тип на уреди ни нуди интересен попуст за производ кој е „нов“ и гарантирано од самиот Apple за една година. Добро, имаме само едногодишна гаранција и тоа не е навистина ново, но ако некогаш сте купиле производ обновен од Apple, ќе знаете дека тие би можеле да бидат нови ако не беше кутијата во којашто влегоа, затоа што не можете да го „конфигурирате“ по ваш вкус производот и проблемот со гаранцијата.

Во врска со тоа дали попустот е интересен или не и за можната набавка на овие производи, ние веќе го оставаме во рацете на корисникот, во случај на часовникот заштедите можеби не се толку профитабилни, но за тоа не одлучува ние. На јаболко веб-страница нуди серија модели на Apple Watch и отсега најновиот модел, Apple Watch серија 5.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.