Ние ја тестиравме Xtorm Brick: најразновидната банка за напојување на пазарот

Доаѓа лето, слободно време, екскурзии, одмори ... слободното време самостојно или во друштво значително се зголемува заради убавото време. Празниците треба да се исклучат, но има многу корисници чија зависност од технологијата е многу голема и не можат да живеат без неа во кое било време.

Надворешните батерии или банките за напојување, кои ни овозможуваат да го полниме нашиот iPhone или iPad каде и да сме, станаа уред што повеќето од нас секогаш го имаме при рака, за да се избегне кобниот момент кога нашиот паметен телефон ќе се исклучи и ќе останеме неповолни Како ќе дознаеме за почетокот на зомби апокалипсата?

Но, како што напредуваше технологијата и USB-C портата стана стандард За многу производители, перформансите на надворешните батерии исто така се зголемија, барем кај производителите кои сакаат да понудат плус за да се разликуваат од останатите.

Производителот Xtorm, за кој веќе зборувавме во неколку наврати, ни нуди широк спектар на надворешни батерии, и за Епл Види што се однесува до iPhone заеднички, во форма на соларни панели да ги полниме нашите уреди или батеријата да може да наплаќа кој било уред, како што е случајот за кој зборуваме сега.

Разновидност на тули во енергетската банка Xtorm

Xtorm AC Power Bank Brick 21.000 ни нуди разновидност што нема да најдеме кај другите производители, бидејќи не само што ни нуди типични порти за да можеме да го полниме нашиот паметен телефон, таблет, дрон, камера ... туку има и доволно капацитет да го полни нашиот лаптоп, благодарение на капацитетот од 21.000 mAh што го интегрира. Како тоа да не е доволно, тој исто така интегрира приклучок во кој можеме да го приклучиме практично секој уред што работи со 220V сè додека не бара повеќе од 80W.

Како што споменав на почетокот на овој напис, летото пристигна, а екскурзиите се повеќе од вообичаено. Ако не сакаме да ја потрошиме батеријата во кое било време во нашите уреди или сакаме поврзете кој било уред што работи со 220V Благодарение на надворешната батерија Xtorm Brick ќе можеме да го направиме тоа брзо, лесно и многу удобно.

Пристаништа за тули во енергетската банка Xtorm

 • 1 влез и излез на USB-C приклучок (се користи за полнење на надворешната батерија).
 • 1 USB-A порта компатибилна со Брзо полнење 3.0 со излезна моќност од 30W.
 • 1 x 2.4A USB-A порта
 • 1 штекер со излезна моќност од 80W и 220V.

Како работи Xtorm Power Bank Brick

Многумина се корисници кои вообичаено избираат да купуваат надворешни батерии на полнење од кој било производител, без да се земе предвид во кој било момент квалитетот на производот и ризиците што може да ги претставува за вашиот уред.

Батеријата Xtorm Brick има систем за управување со енергија, кој благодарение на чипот APM, е задолжен во секое време од снабдување со енергија потребна за работа или полнење на уредите што ги поврзуваме, прилагодувајќи ја на тој начин нивната брзина на полнење, така што тие во ниту еден момент не можат да се загреваат за време на процесот.

Кога се става во функција, Xtorm Brick започнува a вентилатор кој е одговорен за одржување на внатрешноста и на надворешноста на батеријата постојано ладени, со што се спречува да се загрее кога користите приклучок 220V.

Што можам да се вклучам во тулата на Xtorm Power Bank

Ако оставиме настрана, не само што можеме да ги полниме нашите iPhone, iPad, дрон, фотоапарат преку приклучоците USB-A и USB-C, преку приклучокот можеме да го поврземе полначот на нашиот лаптоп да направиме целосно полнење на нашата опрема (благодарение на моќноста од 80W) или можеме да поврземе телевизор за кога сме на терен и сакаме да гледаме игра, вентилатор, сијалици со мала потрошувачка ... кој било уред што работи со 220V но тоа не надминува моќност од 80W.

На тестовите што ги извршив за поврзување на телевизор, кој има приближна потрошувачка од 45W, Xtorm Brick ми даде времетраење од 3 часа, повеќе од разумно времетраење за капацитетот на батеријата што ни го нуди. Како и повеќето енергетски банки на пазарот, овој модел ни нуди информации за капацитетот на батеријата преку број, број што претставува процент на преостаната батерија, така што нема да мора да поставуваме прашања за да можеме да откриеме дали две водства што ни останаа ќе бидат доволни за она што сакаме да го направиме.

Спецификации за тули во енергетската банка Xtorm

 • Капацитет на батеријата: 20.800 mAh
 • Вид на батерија: Ли-јон
 • Димензии: 161 x 65 x 65 mm
 • Влезни врски: USB-C 5V / 3A
 • Излезни врски: 1x USB-A брзо полнење 3.0, 1x USB-A 2,4A, влез / излез USB-C, AC 220V
 • Тежина: 698 грама
 • Што има во кутијата: Рачен, кабел USB-A до USB-C

Галерија со слики

Мислење на уредникот

Тула за моќност на банката Xtorm
 • Оценка на уредникот
 • 5 ratingвезден рејтинг
179
 • 100%

 • Дизајн
  Уредник: 80%
 • Материјали
  Уредник: 100%
 • Завршува
  Уредник: 100%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 95%
 • Капацитет
  Уредник: 100%

Добрите

 • Автономија
 • 220V приклучок
 • Компатибилно со брзо полнење
 • USB-C полнење што го намалува времето на полнење

Contras

 • Донекаде висока цена
 • Не доаѓа со полнач

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.