Август е датумот кога ќе започне масовно производство на AirPods 3

La Масовното производство на AirPods од третата генерација е предвидено да започне следниот август според новиот извештај објавен од Азија Никеи. Значи, се чини дека ова лето ќе биде клучно за производството на овие нови слушалки од компанијата Купертино.

Се чини дека машинеријата е во движење и тоа е тоа Се зборува и за почеток на производството на iPhone 13 и новите 14 и 16-инчни модели MacBook Pro ќе биде лансиран до крајот на оваа година.

Сличен дизајн на сегашниот AirPods Pro

Ако сè продолжи според планираното Новата AirPods од третата генерација ќе има дизајн сличен на сегашните слушалки AirPods ProДа, овие нови AirPods нема да додадат откажување на бучавата, ниту последниот дел со силикон. Логично, и кутијата за полнење не би била безжична и тоа значи дека нејзината крајна цена може да биде нешто пониска од сегашната AirPods Pro. Не е исклучена ниту можноста да се купи одделно кутија за безжично полнење и да се додаде дополнителна сума на евра.

За следната генерација ‌AirPods Pro ، исто така се шпекулира дека ќе биде завиткана во ново ажурирање за да се разликува од основниот модел и една од овие промени би била целосно отстранување на стеблата, што може да значи гледање дизајн сличен на оној на Beats Studio Buds што Apple го стави на продажба пред неколку часа. Сето ова логично е гласина што не е потврдена од Apple, но дека им се допаѓаат на веб-страниците MacRumors тие одекнуваат.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.