Ажурирање на WhatsApp: поправени грешки. Навистина?

Whatsapp-бубачка

Првото нешто што сакам да го кажам е дека овој пост не е напишан за да ја критикува најкористената апликација за пораки во светот, и јас нема да ја критикувам токму за тоа. Иако повеќето од моите колеги од „Актуалидад iPhone“ имаат свои причини за претпочитање на „Телеграм“, јас се согласувам со корисниците кои потврдуваат дека апликација за пораки се користи со други луѓе, па затоа нема многу смисла да се користи апликација со која не можеме да комуницираме со нашите контакти. Сите мои контакти ги користат WhatsApp, Се обидов да ги убедам да користат Телеграм, но се уморив и се откажав.

Тоа, рече, утрово се разбудив и видов А. достапно ажурирање, Влегов во App Store за да видам што е апликација и што е WhatsApp. Брзо погледнав каква новост донесе, мислејќи дека може да дојдат видео повици, но она што го видов е последното нешто што сакав да го видам: Поправки на грешки, корекција на грешка. Но, дали WhatsApp Inc. ни ја кажува вистината или дали игра на ден на Три кралеви?

Како што веќе сте забележале, во последно време WhatsApp ни го пишува вести што носи вашата апликација подоцнежна верзија. Не е познато дали е тоа направено за да можеме самите да ги бараме вестите или затоа што тие влечат некаков неуспех, но не би било првпат да откриеме некоја новина за нас кои ни пишуваат во следната верзија и не остава малку студено. Тоа може да се повтори овој пат.

Како што споменав претходно, новитетот што сите го чекаме е да го направиме видео повици. Ова ажурирање има тежина околу 80mb, што се чини премногу за да се поправат грешките. Видео повиците најверојатно ќе бидат вклучени во оваа верзија, но за да ги користиме тие треба да се активираат од далечина, како што веќе се случи со говорни повици. По ажурирањето, го затворив WhatsApp од повеќе задачи за да видам дали можам да повикувам видео, се обидов да го допрам копчето за повик со контакт, но не. Ако беа вклучени, ќе треба да почекаме.

Во секој случај, ја разгледав апликацијата и не најдов ништо ново. Ако пронајдете нешто, не двоумете се да го оставите откритието во коментарите.

WhatsApp Messenger (врска со AppStore)
WhatsApp Messengerслободен

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

19 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Хозе Луис dijo

  Можеби поправената грешка што ја поправија беше да ги исправи вестите исправно со секое ажурирање ...

 2.   Карлос dijo

  Мислам дека се очекува целосна интеграција со Apple Watch отколку видео повици.

 3.   Јас;) dijo

  Само се надевам дека проклетата тастатура што понекогаш се појавува кога одговара од надвор од апликацијата е исправена

  1.    Пабло Апарисио dijo

   Здраво Јо, или си само што не го поправија. Се обидов да го користам ова попладне и тастатурата не се појавува.

   Честитка.

 4.   Родриго dijo

  Јас ја мразам таа тастатура што се појавува кога сакате да одговорите надвор од апликацијата или со заклучен прозорец. Мислев дека никој друг нема да се појави. Се надевам дека ќе објават нешто ново во апликацијата затоа што тоа е веќе досадно.

 5.   психо_пата dijo

  Повеќе строгост
  Ажурирањето нема 80 MB, во Apple Store се преземаат комплетните апликации дури и ако треба да се исправи 1 грешка. Тие не се кумулативни ажурирања како iOS

  1.    Пабло Апарисио dijo

   Имајќи го тоа на ум, погледнав во архивата пред да објавам. Имаше еден од 49mb. https://www.actualidadiphone.com/que-esconde-la-ultima-actualizacion-de-whatsapp/

   Всушност, WhatsApp тежи околу 68mb во моментов во App Store.

   Честитка.

  2.    Хуан Колила dijo

   Тој ми вели дека тежи 75 MB xD Секако дека никогаш не знаете што да очекувате од ажурирање на WhatsApp, тие секогаш одат на својата топка ...

 6.   IOS 5 засекогаш dijo

  Васап фрли милиони корисници блокирајќи ја поддршката за iOS пред 6, тоа го стори без претходна најава и без можност за пристап до разговорот, или известување за контакти или што било

 7.   Кевињо Квинтеро dijo

  Веста што ја донесе ова ажурирање беше онаа на некои емотикони, некои знамиња и сега, токму тоа!

 8.   Рики Гарсија dijo

  Ова ажурирање изгледа како невино на денот на кралевите, тие можеа да ја направат апликацијата јавна барем за гледање

 9.   Пепе dijo

  По ажурирањето на whatsapp, известувањето дека ажурирањето е достапно не се брише, ниту со рестартирање на iphone ...

 10.   сеијакс dijo

  Само што ажурирав, но пред ажурирањето whatsapp ме фаќаа на секои два на три !!! Ајде, почнуваш да пишуваш и одеднаш тој се фаќа и после 3-4 секунди се пишува што напишал!

 11.   Рафа тозар dijo

  Многу iousубопитни. Исто така, сега има страници како fotowhatsapp.net кои ви овозможуваат да ја видите сликата на профилот на кој било контакт, дури и ако ве блокирале.

 12.   Марк dijo

  Не се сомневам дека ќе дојде тој ден кога сите ќе изберете да користите Телеграм дефинитивно.
  WhatsApp е здодевен и лошо монтиран.

 13.   Рокдриго dijo

  Ажурирањето сега ви овозможува да напишете порака со задебелени букви и исто така со закосени букви.

 14.   Марин828 dijo

  За жал најкористената апликација за инстант пораки како што е whatsapp
  Играјте со корисниците направи ажурирање на поправени грешки
  Вакво ажурирање се очекуваше да биде нешто изненадувачко како ВИДЕО ПОВИК или нешто слично.

 15.   Зрело xd dijo

  Навистина се надевам и за следната whatsapp ќе започне ново ажурирање каде што можеме да користиме нови емотикони, а пораките што ги користи половина свет е досадно, нема што да се прави интересно, ПС: САКАМЕ ВИДЕО ПОВИК xd

 16.   Irene dijo

  Јас не се комплицирам и користам „Ажурирај за whatsapp“ што е апликација што ве известува кога има ажурирање на WhatsApp Messenger за да уживате во вестите што е можно поскоро, можете да погледнете тука https://play.google.com/store/apps/details?id=com.whatsversions