Amazon Prime Video пристигнува во Шпанија на iOS, но не и на Apple TV

Амазон премиер видео

Услугата Видео на барање на Амазон дефинитивно стигна до корисниците на iOS во Шпанија, нешто сосема очекувано, и тешко е да се натпреварувате со цените со кои управува Амазон Шпанија, особено затоа што многумина од нас ја направија нашата продавница од прва рака. Сега можеме да ја преземеме апликацијата Amazon Prime Video во продавницата за апликации iOS и да ја бараме содржината што ја сакаме, доколку се претплатиме.Toе ви кажеме што е сè што вклучува Amazon Prime Video, директен конкурент во Шпанија на Нетфликс и HBO, бидејќи Movistar + игра во друга лига.

Што е Amazon Prime Video? Па, тоа е нов бренд на аудиовизуелни содржини на барање, како што е Нетфликс. Amazon Prime Video се карактеризира со својата самопроизведена содржина и со филмскиот каталог, сепак е очигледно дека нема да го најдеме истиот каталог како на Нетфликс. За жал, апликацијата сè уште не е достапна на Apple TVЗасега ќе го најдеме достапен само на уредите iOS и Android. Друга од нејзините главни карактеристики е што можете да ја преземете содржината за да можете да ја гледате кога и каде сакате, без да ја трошите стапката на податоци.

На кратко, Amazon Prime Video засега е повеќе поттик за корисниците отколку услугата што треба да ја разгледаат, барем се додека е толку тесно поврзана со Premium услугата на Amazon, особено поради недостаток на содржина. Она што е јасно е дека цената на Амазон Премиум со услугите што ги нуди во Шпанија, нема да може да се одржува предолго и на крајот ќе одговара на стапките што Амазон ги нуди во Германија или Соединетите Американски Држави, далеку над 20 € годишно што моментално чини на шпанска територија. Па тоа, Ако сте корисник на Amazon Premium, продолжете напред.

Amazon Premium и неговите вклучени услуги

Овие се сите услуги

 • Испорака за 1 ден бесплатно.
 • Испораки на денот на лансирање.
 • Специјална содржина на Twitch.
 • Неограничено складирање на фотографии во облак.
 • Приоритетен пристап до продажбата на BuyVIP, шпанската електронска трговија што Амазон ја стекна одамна

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

4 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Пламенот на ајторот dijo

  Го нема во AppStore.

  1.    Мигел Хернандез dijo

   Дремка. Ја имате врската во статијата, кликнете на неа. Поздрав Аитор!

  2.    Герсам Гарсија dijo

   Ако се појави, напишете го во пребарувачот и преземете околу пет-шест апликации и ќе го видите ...

 2.   Пепе dijo

  Тоа е на англиски јазик, како и целата содржина, ништо на шпански јазик.