Ангела Ахрендтс тврди дека тие се однесуваат кон вработените во „Епл продавница“ како директори

ангела арендс

Бидејќи Анхел Ахрендтс се приклучи на персоналот на Епл како шеф на одделот за продавници на Епл, оставајќи ја настрана нејзината позиција во Burberry како извршен директор, мораше да патува во повеќе од 40 различни земји за само шест месеци за да може да ја провери работата на продавниците во секоја земја.

Барем тоа е она што тој го потврди во интервјуто што го даде за публикацијата „Брза компанија“ двете години работи во компанијата. Ангела тврди дека секогаш се однесувала кон сите вработени како да биле извршен директор.

Ангела од почеток се обиде да создаде своевидно семејство во секоја продавница на Apple, така што сите вработени, без оглед на нивната позиција, се чувствуваат ценети подеднакво, па оттука и таа постигна поголема стапка на стрес во однос на вработените, достигнувајќи до 81%. Секој вработен е личност не е нешто. Персоналот што работиме мора да го третираме како и секоја друга личност, со почит и спокојство, секогаш знаејќи како да слушаме

Ахрендтс-брза компанија-интервју-0-830х553

Мора да го имате на ум тоа вработените во продавниците се првиот впечаток што го имаат клиентите кои ќе ги купат своите уреди. Клиентите очекуваат, како и во секоја установа, пријатен третман што им овозможува да ги задоволат сите сомнежи што ги имаат и исто така да ја пронајдат потребната помош за проблемите што ги имаат со своите производи.

Ангела, многу верен на филозофијата на Apple потврдува дека луѓето што се во продавниците на „Епл“ се таму за да ги променат животите на луѓето, потврдувајќи дека тие не само што продаваат производи, туку и се обидуваат да се вклучат во социјалните проблеми на заедницата што ги опкружува.

Еден месец пред да започнам со работа, му реков на мојот сопруг нешто што претходно не го реализирав: „Сега знам зошто ова е една од најуспешните компании во светот: тоа се должи на нејзините силна култура и принципи како што се гордоста, заштитата и вредностите “. Компанијата е изградена врз основа за промена на животот на луѓето. Тој начин на размислување за услугите, кој се стреми кон промена на работите, е основна вредност за оваа компанија. Тим Кук ни вели дека е и наша одговорност да го оставиме подобро отколку што го најдовме. Значи тука имате два неверојатни столба и култура изградена околу тоа. Истото важи и во одделот за малопродажба и во канцелариите на Купертино.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.