Анкер воведува прв сертифициран LED блиц за iPhone 11

Анкер Флеш ЛЕР

Ние веќе го купивме iPhone 11 Pro. Оставивме пасиште во веројатно најдобриот мобилен телефон што постои денес. Една од нејзините најголеми доблести е фото-видео камерата што ја вклучува. Благодарение на неговите нови алгоритми за сензор и обработка на слика, ноќниот режим прави спектакуларни фотографии при слаба осветленост.

Но, во многу прилики не сакаме да го зголемиме времето на експозиција и го повлекуваме блицот. Очигледно, блицот што го вклучува мобилниот е доволен за секоја ситуација. Но, ако сте buffубител на фотографија и ви треба повеќе „професионален“ факел, Анкер само го воведе.

Постојат многу надворешни трепкања на пазарот за употреба со уреди со камери. Анкер само презентиран преку Работ вашиот прв надворешен Flash за iPhone 11 со MFI сертификат. Тој е официјален додаток за уредите на Apple. Се поврзува со iPhone 11 преку портата Молња, и автоматски се интегрира во iOS, без потреба од апликации од трети страни.

Како што можеме да прочитаме во извештајот, Анкер истакнува дека Itsе биде достапен за продажба на својата веб-страница во јануари. Исто така, ќе биде на продажба првично во Амазон по цена од 49.99 долари.

Како главни карактеристики, се издвојува дека ќе трае неколку 10.000 XNUMX снимки по полнење. Може да постигне четири пати поголема осветленост и двојно поголем опсег на блиц од вградениот iPhone. Исто така, доаѓа со дифузер што се одвојува.

Овој Flash ќе работи со iPhone 11 и iPhone 11 Pro. Иако е дизајниран да работи со апликации и хардвер на Apple, во принцип треба да биде компатибилен и со други апликации од трети страни.

Ова е првиот надворешен LED блиц за iPhone 11 со MFI сертификат. Овие кратенки (направени за iPhone / iPad / iPhone) се многу важни за секој додаток направен за употреба во уред на Apple. Производите со сертифициран МФИ го поминаа ригорозното тестирање што го бара компанијата Купертино. Во просек, само 2% од производителите на додатоци имаат артикли со оваа сертификација.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.