Апликациите и игрите оптимизирани за iPad Pro се прикажани во App Store

iPad Pro со Apple Pencil

По официјалното претставување на iPad Pro, „Епл“ денес лансираше неколку нови истакнати делови на „Апр продавница“, што ги прикажува апликациите и игрите кои максимално го искористуваат 12.9-инчниот мрежничен дисплеј на iPad Pro и неговиот моќен 9-битен процесор A64X.

Првиот обележан дел покажува игри кои се оптимизирани за iPad Pro. Јаболкото го рекла тоа големината и моќноста на уредот ја носи играта на сосема ново ниво. Апликациите вклучени во овој дел вклучуваат Shadowmatic, Geometry Wars, Broken Age, Smash Hit, Lumino City, Horizon Chase и многу други. Apple го вели следново за игрите на iPad Pro:

Големината и моќноста на iPad Pro ви овозможуваат да уживате во игри во епска нова скала. Започнува со игри чија графика е импресивна, звучи спектакуларно и извонредните одлики создаваат неверојатни искуства.

Вториот обележан дел ги прикажува апликациите оптимизирани за iPad Pro. Под-поделба на овој белег ги прикажува апликациите подобрени за Apple Pencil, вклучително и uHacer, Evernote, Paper for 53, Notibility и многу повеќе. Потоа се прикажани „десктоп апликациите“, вклучувајќи го и сопствениот пакет на апликации за продуктивност, како што се „Броеви“, „Страници“ и „Воведен клуч“, како и оние за „Мајкрософт Ворд“, „Ексел“ и „Пауерпоинт“. Другите апликации вклучуваат AutoCad 360, Pixelmator и OmniFocus 2. Apple го вели следново за апликациите за продуктивност на iPad Pro:

Креативноста и продуктивноста вртоглаво се зголемуваат кога iPad Pro е поврзан со одлични апликации. Заокруживме некои од нашите омилени кои го искористуваат неговиот голем дисплеј на мрежницата и зачудуваат неверојатно. IPad Pro, со употреба на мултитаскинг за гледање видеа е импресивно искуство.

Интересно, овие два дела се еднакви содржат апликации што не се ажурирани специјално за iPad Proно тие сепак работат добро на уредот според Apple.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.