Апликацијата Sleep++ додава нова функција за анализа на спиењето

Спиј ++

Со лансирањето на Apple Watch, многумина беа корисниците кои почнаа да го користат следете ги вашите циклуси на спиење, часови одмор, тип на одмор, следење на чеканите часови на спиење... секогаш користејќи апликации од трети страни, бидејќи не се мачеше да вклучи апликација од овој тип до релативно неодамна.

Една од најинтересните апликации достапни на App Store за следење на спиењето е Sleep+++, апликација која штотуку е ажурирана за да додаде нова функција за интерпретирате го квалитетот на нашиот одмор со комбинирање на три мерења: варијација на отчукувањата на срцето, пулс во мирување и времетраење на мирен сон.

Апликацијата ги комбинира овие три податоци за да ни понуди број кој ако го смести помеѓу 0 и 100. Повисоките бројки ни кажуваат дека сме подготвени за следниот ден. Меѓутоа, доколку бројките не се многу високи, погодно е, во зависност од апликацијата, да не се трудиме прекумерно во текот на денот и нѐ повикува однапред да ги планираме часовите за спиење за следниот ден.

Според развивачот на апликацијата:

Важно е оваа вредност да се третира како индикатор, а не како клиничка мерка. Иако постојат значителни истражувања кои покажуваат дека овие три фактори генерално се во корелација со перформансите на спиењето, тие можат да бидат под влијание на широк спектар на фактори кои можат да ја намалат нивната точност. Идејата е да ви дадеме општа идеја за тоа колку е подготвено вашето тело и да го искористите за да донесувате здрави одлуки за вашиот ден.

Апликацијата Sleep++ е достапна за вас преземете целосно бесплатно и вклучува реклами, огласи кои можеме да ги отстраниме со користење на купување во рамките на апликацијата која има цена од 1,99 евра.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)