Според Куо, склоплив iPad до 2024 година

склоплив iPad

По гласините за преклоплив iPhone во повеќе Samsung стил, го имаме гласини за преклоплив iPad. Гласината доаѓа од Куо, аналитичарот на Apple кој има најмногу успеси и еден од најпопуларните во медиумите, па не е лоша идејата да се обрне внимание на оваа гласина и да се прифати како добра. Доколку се остварат предвидувањата, веројатно следната година ќе имаме iPad кој ќе се затвора во повеќе стил на преклоп. Сега прашањето за милион долари е дали навистина ви треба вакво нешто? Одговорот може да биде многу различен, особено затоа што во моментов имаме малку општи информации за новиот уред.

Аналитичарот на Apple и еден од оние со најголема стапка на погодоци, Куо, откри дека е повеќе од веројатно Apple да лансира нов уред следната година. Тоа е нов iPad. Во моментов, можеби мислите дека секоја година излегува нов модел, но според оваа гласина, iPad кој ќе биде лансиран ќе биде преклоплив и изработен од карбон, ништо повеќе и ништо помалку. 

Како и секогаш, информациите аналитичарот ги дава преку социјалната мрежа Твитер и преку низа пораки се откажува од идејата дека во 2024 година, Apple ќе лансира нов преклопен iPad со карбонски држач. Во тие пораки Куо го вели тоа „Сигурно“ е дека ќе излезе во 2024 година но не знаеме точно кога. Временскиот прозорец е многу широк, така што имаме 365 дена и 12 месеци во кои можеме да го видиме тоа лансирање. Иако нормално и како и обично е тоа што тоа го прави во последниот квартал од годината.

Сега, ако се вратиме во времето, ќе видиме дека веќе има аналитичар специјализиран за екрани, Рос Јанг, кој рече дека американската компанија подготвува екран на преклопување од 20 инчи. Совршено може да биде новиот iPad. Но, она што се случува е дека нема да биде готов додека не2026 или 2027 година. Значи, таму имаме многу важна дисфункција помеѓу двете предвидувања. Или не се совпаѓаат, или едно од двете не е во ред.

Како и секогаш, во овие случаи, тоа е прашање на време.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.