Кутија за безжична батерија за вашиот iPhone X / XS од Mbuynow

Сигурно повеќе од еден од вас потроши батерија на iPhone во одреден момент. Денес имаме надворешни батерии и слично кои ни овозможуваат да ги полниме нашите уреди каде и да одиме, но главниот проблем со овој тип на батерија е што ни треба кабелот Молња да се вчита.

Во овој случај, она што го имаме на масата е случај со батерија која е поврзана на уредот без никаков кабел, преку Wireless. Сè што треба да сториме е да поставиме мала кутија на iPhone и потоа да ја додадеме батеријата за да ни овозможи наполнете го iPhone 4 или 5 пати без проблем. И, исто така, само затоа што сте читател на оваа веб-страница Можете да го купите со 20% попуст; Подоцна ќе ви кажеме како.

Она што е додадено во полето

Па, она што се додава е во основа она што ни треба, малку повеќе. Брзиот водич за употреба, самата футрола е направена од материјал сличен на TPU или нешто крут силикон и батеријата за полнење на iPhone, ништо повеќе. Добрата работа е што со овој случај не ни треба ништо друго за да имаме автономија на до четири пати повеќе од самиот iPhone, што ќе се каже наскоро.

Ти сакаш Па, за да го купите имате само што да кликнете тука, внесете Амазон и користете го кодот за попуст E6GUHPA7 и крајната цена ќе се намали за 20%, од 24,99 € на дури 19,99 € Супер цена!

Материјали за производство и спецификации

Мораме да кажеме дека иако не станува збор за производ со висока цена, куќиштето е добро дизајнирано и одлично одговара на iPhone. Предниот дел на куќиштето достигнува веднаш до стаклото, така што ќе го оставите iPhone со екранот свртен кон масата, тој може директно да го допре и ова е негативна точка. Материјалите на случајот се добри и одвнатре наоѓаме еден вид кадифе што ќе го заштити задниот дел на iPhone.

Делот од батеријата што треба да го полниме додава лого на безжичен центар, тој е магнетизиран за правилно поставување и на задната страна Има игла за да му овозможи на iPhone хоризонтално да се потпира на масата. и на овој начин да може да ги гледаме нашите серии, филмови или што и да е на маса без да мора да го држите уредот.

Во спецификациите на овој случај на батеријата се издвојуваат 177 g од сетот (на која мора да ја додадеме тежината на iPhone) така што не зборуваме за производ што тежи малку. Тогаш неговите димензии се 14,2 x 6,9 x 1,1 cm што значи дека ги има мерењата на iPhone, но ќе му даде значителна дебелина кога ќе ја поставиме задната батерија. Некако малку ме потсетува на уредите што вработените ги носат во Apple Store за да ни наплатат производи, да, со позаоблена форма и многу помала дебелина.

Зборуваме литиум-јонска батерија од 5.000 mAh Затоа, не очекувајте да биде случај што ќе го остави вашиот iPhone тенок, дебелината што ја зема уредот е значителна, но во негова корист можеме да кажеме дека ќе имаме спектакуларна автономија да издржиме што и да е.

Цена и код за попуст за вас

Цената на куќиштето за батеријата со овој потпис iPhone X / Xs Mbuynow е 24,99 евра на Амазон. За читателите на „Актуалдадид Ајфон“ имаме 20% попуст код што сигурно ќе биде одличен, така откако ќе се додаде во корпата, внесете го кодот E6GUHPA7 и ќе го имаме за помалку од 20 евра.

Појасни тоа сите тестови за овој случај се извршени на iPhone X, но производителот го додава iPhone XS како компатибилен, па доколку имате еден од новите модели на iPhone и сакате повеќе батерија, можете да ја купите оваа безжична кутија.

Мислење на уредникот

Безжична батерија за iPhone X / XS од Mbuynow
 • Оценка на уредникот
 • 4 ratingвезден рејтинг
19,99 a 24,99
 • 80%

 • Дизајн
  Уредник: 80%
 • Издржливост
  Уредник: 90%
 • Завршува
  Уредник: 85%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 95%

Добрите

 • Леснотија на користење
 • Квалитет на материјалите
 • Вредност на парите

Contras

 • Додадете тежина и дебелина на iPhone

Галерија со слики


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.