Безжична подлога за полнење Griffin PowerBlock, нов безжичен полнач со моќност на полнење од 15W

Полнач Griffin PowerBlock 15W Qi

Популарната марка додатоци за мобилна опрема Грифин претстави нов безжичен полнач со кој можете да ги полните вашите компатибилни уреди до 3 пати побрзо од конвенционалниот. Тоа е за Безжична подлога за полнење Грифин PowerBlock.

На безжичните полначи се едни од најпосакуваните додатоци од сегашните сопственици на најновите модели на iPhone. И ние не се осврнуваме само на iPhone X, туку и на iPhone 8 или iPhone 8 Plus - ние исто така може да додадеме на директната конкуренција. Така, компаниите лансираат производи во оваа линија за да ги задоволат потребите на јавноста. И оваа безжична подлога за полнење Грифин PowerBlock е последната што се појави.

Безжична подлога за полнење Грифин PowerBlock

Во последно време се зборува за безжичното полнење. И не само кои модели се компатибилни, туку и Многу често се дискутира дали овој вид на полнење е штетен за нашите уреди. Мојот партнер Луис зборува за тоа во ова интересна статија.

Но, ставајќи ја контроверзата настрана, откриваме дека ова е Безжична подлога за полнење Griffin PowerBlock е додаток кој ужива во моќност на полнење од 15 W, така што полнењето на нашата опрема ќе биде уште побрзо отколку ако го направиме тоа со конвенционален полнач. Од друга страна, се чувствува површинската завршница на овој полнач со технологија Qi. Ова ќе осигури дека задниот дел од нашиот компатибилен iPhone нема да претрпи какво било гребење, покрај тоа што ќе спречи да се лизне.

Конечно, оваа безжична подлога за полнење Griffin PowerBlock има индикатор LED на дното што ќе ни покаже кога нашиот iPhone се полни или кога полнењето заврши. Цената на овој додаток е 59,95 евра, иако самата компанија нуди 15% попуст до следниот 2 април доколку го внесете кодот БЕЗБЕДНО. Тоа е, цената ќе остане на 50,96 евра.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.