Белкин најавува Cек кабел од молња до 3,5 мм за iPhone

Производителот Белкин ни става на располагање голем број на функционални додатоци за нашите iPhone и iPad (покрај другите брендови), без разлика дали се во форма на станици за безжично полнење, кабли за полнење, капаци ... До широкиот спектар на производи што ги понуди на пазарот, од вчера е додаден нов производ, кабел што ни овозможува да го поврземе нашиот iPhone 7, отсега, со приклучок за слушалки.

Овој кабел, кој првично е дизајниран така што можеме да уживаме во нашата омилена музика преку помошниот влез на нашето возило (сè додека немаме CarPlay во нашето возило) без да користиме друг адаптер. Но, тоа не е единствената употреба, бидејќи исто така ни овозможува да го поврземе со звучници што имајте ја оваа врска за да ја репродуцирате содржината на iPhone.

На овој начин, можеме да го поврземе нашиот iPhone со стереото во нашиот дом. Како и сите кабли што Белкин ни ги става на располагање и се компатибилни со молскавичната врска на iPhone, сите тие се дел од сертифицираната програма MFI (Made for iPhone), програма што неодамна беше ажурирана на Вклучете ги спецификациите што треба да ги имаат овие типови кабли.

Белкин ни нуди 2 модели на овој кабел. Првиот има должина од 1 метар и има цена од 29,99 УСД, додека вториот модел е долг 2 метри и чини 34,99 УСДво Соединетите држави, на кои подоцна треба да се додадат соодветните даноци на секоја држава.

Овој нов кабел Belkin ќе биде достапен наскоро во продавниците на Apple, продавниците за Best Buy и Target и малку подоцна ќе биде достапен и низ целиот свет. Белкин исто така ни обезбедува кабел со кој можеме наполнете го вашиот iPhone додека користиме жични слушалки, решение што компанијата го лансираше кратко време откако iPhone 7 се појави на пазарот, со што се нуди решение за отсуството на приклучок за слушалки од опсегот на iPhone.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Раул Авилс dijo

  Тие веќе можеа да стават добар DAC во кабелот. За она што го нуди, се чини многу скапо ...
  Но, тоа е само мислење.