Бета попладне: watchOS 2.2, tvOS 9.2 и OS X 10.11.4 први издадени бета-верзии

бета

Во исто време со првата бета верзија на iOS 9.3, Apple исто така го објави и први бета-верзии на watchOS 2.2, OS X El Capitan 10.11.4 и tvOS 9.2. Сите што се прва бета верзија со која се менува првото децимално место, интересни вести се очекуваат во сите случаи. Можеби системот чие ажурирање ги вклучува најинтересните вести е системот што најмногу недостасува, tvOS 9.2. Не можеме да кажеме дека системот дава проблеми, но можеме да увериме дека сè уште има многу функции што ги промашуваме и не се достапни во tvOS 9.1, иако во оваа верзија почнуваме да можеме да го користиме Siri за контрола на Apple Music. Ги имате сите новости откриени во овие бета верзии по скокот.

Што има ново во watchOS 2.2

 • Сега може да се спари со iPhone што е веќе поврзан со друг Apple Watch.

Што има ново во tvOS 9.2

 • Можност за креирање папки
папки-ТВ

Слика: 9to5mac

 • Можност за користење Bluetooth тастатури.
 • Поддршка за MapKit.
 • Подобрувања на Сири, вклучително и нови јазици кои досега не се поддржани, како што се шпански САД.
 • Нов изглед за избирачот на апликации (мултитаскинг).
 • Апликација за подкасти.

Како што можете да видите, сите новости за овие три нови бета верзии веќе се откриени и онаа што воведе најмногу промени е tvOS 9.2. Во случајот на Apple Watch, зборуваме само за можноста за спарување на Apple Watch на друг iPhone со iOS 9.3 дури и ако е веќе спарен со друг Apple Watch. Но, во случај на OS X 10.11.4 тоа е уште полошо, бидејќи не е познато кои нови карактеристики ги вклучува. Најверојатно, следната верзија на OS X El Capitan 10.11.4 ќе се фокусира на поправени грешки и сигурност и подобрувања на перформансите. Ние ќе ве известиме ако откриеме какви било новости што не се вклучени во овој напис.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

3 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Јаранор dijo

  Американски шпански? Кој е тој јазик? И Сири веќе работи во Шпанија за Нетфликс?

  1.    Пабло Апарисио dijo

   Здраво, Јаранор. Ако добро се сеќавам, 12% од жителите на Соединетите држави зборуваат шпански. Под американски шпански го мисли неговиот акцент.

   Нема новости за Нетфликс.

   Честитка.

 2.   серж ж dijo

  Имам 10.11 на капетанот сега тие одат надолу?