Fresh'n Rebel Twins, обидувајќи се да се подобрат онаму каде AirPods се забавуваат

Fresh'n Rebel само што ја претстави својата посветеност на слушалките „Вистинска безжична“ на саемот IFA во Берлин, и тоа го прави со искористување на успехот на AirPods, нудејќи производ со многу сличен дизајн, но подобрување на оние точки каде AirPods може да се подобрат: бои, цена, отпорност на пот, ергономија, итн.

Со цена од само 99,99 €, овие Twins True Wireless сакаат силно да се натпреваруваат со безжичните слушалки на Apple, а вистината е дека Тие собираат многу состојки за да можат да им се спротивстават ако исполнуваат сè што ветуваат. Ние ви ги даваме деталите подолу.

Првото нешто што скока кога ќе ги видиме овие нови слушалки е нивното боење. Ги имаме на располагање во розова, светло и темно сива, зелена, сина и канелена боја, за да можеме да ги избереме оние што најмногу ги сакаме. Но, ние исто така имаме два различни модели што можеме да ги купиме: со силиконски влошки (близнак со близнаци) или без нив.Така, нема да има проблем ако претпочитате подлогата за уши да изолира надворешна бучава и да се вклопи подобро или ако претпочитате нормален модел бидејќи совршено одговара на вашето уво и ви е поудобно.

Отпорни се на пот за да можете да спортувате со нив без најмал проблем, Тие имаат опсег од 4 часа со целосно полнење, а кутијата исто така вклучува и до пет дополнителни трошоци, за да можеме да уживаме во репродукција до 24 часа без да ги вклучуваме или да ги ставаме на безжична основа, бидејќи кутијата за полнење е компатибилна со полначите Qi. Ако сакате да користите кабел, тој вклучува USB-C конектор за повторно полнење, што се постигнува за околу еден час.

Останатите спецификации се многу слични на оние на AirPods: автоматско вклучување и исклучување при вадење или вметнување во кутијата, контроли на допир за репродукција и употреба на виртуелен асистент (Siri или Google Assistant) и можност на користење на секоја слушалка.самостојно и за мултимедија и за повици. Како што рековме, се чини дека за 99,99 € би можеле да го имаме совршениот „AirPods Killer“ во овие необични безжични Fresh'n Rebel Twins што наскоро ќе го имаме во продавниците.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.