Алтернатива на MovieBox, Боби филм бокс доаѓа во продавницата за апликации

боби-филм-кутија

Апликации како MovieBox o PlayBox HD отсекогаш биле многу популарни секогаш кога ќе се појават во App Store, до степен да продолжат да ги бараат кога не се во продавницата за апликации на Apple за да ги инсталираат неофицијално, или со jailbreak или преку веб-страница што прави ни е достапен со употреба на сертификат за компании. Тие се популарни затоа што нудат бесплатни филмови директно од апликацијата, нешто што никого не остава рамнодушен. Денес апликација која нуди бесплатен пренос на филмови е новост и се вика Боби филм бокс.

Проблемот со овие апликации е токму она што корисниците не го сметаат толку лошо: нуди бесплатна содржина што обично се плаќа за други видови услуги, меѓу кои е и iTunes. Логично, на Apple нема да му биде многу добро што некоја апликација го нуди истото што можат да ни го продаваат бесплатно и исто така е лесно да се мисли дека оваа апликација ги крши правилата на App Store, па најнормално е што го елиминираат во следните неколку часа. Во моментот на пишување на овој текст, Боби филм бокс е достапен за преземање на iPhone и iPad.

Она што можеме да го најдеме во Боби Моби Бокс е лотарија. Има филмови од пред неколку години, но има и филмови од 2015 година, иако не е тоа што преовладува. Филмовите тие обично се на англиски јазик, но тоа не е нешто што корисниците на MovieBox треба да го увезат, бидејќи тоа е истиот јазик. Апликацијата е потполно бесплатна, но ќе имаме транспарент со рекламирање цело време додека бараме кој било филм. При репродукција на кое било од видеата, ќе видиме и реклама на сличен начин како ЈуТјуб, но мислам дека во овој случај вреди многу. Боби MovieBox можете да го преземете од додатокот под овие редови.

Апликацијата повеќе не е достапна во App Store

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.