B&O го лансира BeoPlay A1, преносен звучник за Bluetooth

BeoPlay-A1-B & G-1

Во моментов на пазарот можеме да најдеме голем број звучници кои работат преку Bluetooth и кои ни овозможуваат да ја играме содржината на нашиот iPhone безжично. Очигледно Звучник од 10 евра не е ист со оној од 300 евра. Во зависност од главната употреба што ќе ја направиме на уредот и квалитетот што ни е потребен, ќе се определиме за еден или за друг модел.

За сите оние корисници кои сакаат квалитет, B&O штотуку лансираше нов преносен звучник за Bluetooth, наречен BeoPlay A1. Овој звучник ќе се појави на пазарот за 249 долари и најмалиот уред што фирмата го лансираше досега.

BeoPlay A1 интегрира батерија која според производителот може да трае цел ден без прекини. Плус исто така ни нуди интегриран микрофон за да одговориме на повици што ги примаме додека слушаме музика. За разлика од другите модели, BeoPlay A1 ни нуди одличен дизајн, со врв направен од алуминиум со перфорации и мека допирна гумена основа.

Овој звучник ги интегрира копчињата за јачина на звук и друго што ни овозможува да го спариме уредот со нашиот iPhone лоциран на надворешниот раб. Батеријата од 2.200 mAh се полни преку USB-C конекција. Покрај тоа, тој исто така интегрира 3,5 mm приклучок за приклучок, инаку не сакаме да користиме Bluetooth. BeoPlay A1 доаѓа заедно со кабел што ни овозможува да го закачиме звучникот за да го носиме виси од ранецот ако одиме на екскурзии на село, на плажа или со велосипед.

BeoPlay-A1-B & G

За разлика од другите модели кои се отпорни на вода, овој нов модел на B&O не се сложува со вода, така што не е идеален уред ако сакаме да го користиме во бањата додека се тушираме. Достапно е во сребрена и зелена боја, иако во моментот е достапно само сребро.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.