B&O го лансира Beoplay H4 со апликација за iOS и Apple Watch

Ние веќе го имаме меѓу нас нови BeatsX нови безжични слушалки, преку Bluetooth, што приклучете се на слушалките на момците од Apple, се прошири благодарение на купувањето на компанијата Битс од гигантот за јаболка. И работата е што слушалките, иако се нешто што сме го користеле цел живот, се обновуваат со нови функции кои парадоксално не се директно поврзани со квалитетот на звукот што можат да го понудат.

Но, очигледно не останува сè на Beats или AirPodsНавистина, иако многумина од мене ме критикуваат, опциите што ни ги нуди Apple не се оние кои имаат најдобар звук, далеку од тоа, очигледно постојат професионални слушалки кои ќе стават долги заби на сите оние loversубители на музиката кои ја забележуваат секоја промена на музички Забелешка. Денес ви донесуваме многу интересна опција, слушалки кои без да сме нешто професионално, квалитетот на музиката е доста моќен, ќе разговараме за Б & Ом или Банг Олуфен, кои го презентираат своето ново Beoplay H4 со апликација за iDevices и Apple Watch.

Некои нови Beoplay H4 што можете да го набавите за само 299 €, Тие навистина имаат висока цена (тие се најевтините слушалки на компанијата), но вистината е дека тие се доста добри во однос на нивните карактеристики, исто така не можеме да заборавиме дека дизајнот што го даваат сите производи од Б & О е секогаш нешто за восхит. Овие B&O Beoplay H4 се слушалки преку-уво дека иако тие се најевтини од момците од Б & О ги имаат сите врвни одлики што може да има најскапи модели (алуминиум, кожа, текстилни кабли и драјвери од 40мм).

Beoplay H4 доаѓаат со a апликација со исто име за iOS од кои можеме да го провериме статус на батерија (до 19 часа на полнење од 2.5 часа), како додаток на додадете музички профилиНајдоброто од сите е што на Apple Watch можете да ги контролирате и сите овие параметри на Beoplay H4.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Хесус Алонсо (@cibermusic) dijo

  Тие не се најевтините за компанијата, тие се и H3

 2.   Хесус Алонсо (@cibermusic) dijo

  Тие не се најевтините во компанијата, тие се под H3, или H5