Бред Пит и Georgeорџ Клуни се придружуваат на Apple TV +

Бред Пит и Georgeорџ Клуни

Епл го затвори договорот за стекнување права за следниот филм onон Вотс, режисер на најновите филмови за Спајдермен, кој исто така ќе биде задолжен за сценариото. Филмот ќе играат Georgeорџ Клуни и Бред Пит. Претходно ќе излезе во кината неколку дена пред да излезе исклучиво на Apple TV +.

Исто така, во продукција е onон Вотс, заедно со „Smokehouse Pictures“ на Georgeорџ Клуни и „Plan B. Entertainment“ на Бред Пит. Клуни и Пит се познати по сагата на Океан, а во последно време и по фокусирајте ја вашата активност на рекламирање машини за кафе и Неспресо и ДеЛонги, соодветно.

Филмот, чиј наслов с still уште не е познат, е трилер кој следи два осамени волци на кои им е доделена иста работаНа Аукцијата за овој филм излезе на пазарот минатата недела и покрај Apple, заинтересирани беа и Sony, Lionsgate, Annapurna, MGM, Universal, Warner Bros, Apple, Netflix и Amazon.

За Apple TV +, ова се претпоставува последното големо купување за платформата за стриминг видео. Претходно, тие ги стекнаа правата за филмот Еманципација, филм на режисерот Антоан Фуква, со главна улога и продукција на кандидатот за Оскар, Вил Смит.

Покрај тоа, вие исто така имате право да Убијци на Цветната Месечина, во режија на Мартин Скорсезе и главните улоги ги толкуваат Леонардо Ди Каприо и Роберт Де Ниро; Духовито, музичка интерпретација на класичната Божиќна приказна на Чарлс Дикенс во која глумат Вил Ферел, Рајан Рејнолдс и Октавија Спенсер; и Рејмонд и Реј, нов игран филм со Еван Мекгрегор и Итан Хок во главните улоги.

La последен филм во кој глуми Бред Пит беше Еднаш, многу одамна во Холивуд со Квентин Таратино, додека Georgeорџ Клуни е пред ослободување Бар Тендер, адаптација на мемоарите на Rеј Ар Морингер во која глуми Бен Афлек за студиото Амазон.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.