Брендан Фрејзер се приклучува на актерската екипа на филмот „Убијци на цветната месечина“

Брендан Фрејзер

Еден од одличните проекти со кои Apple сака да го освои својот прв Оскар од Холивудската академија се наоѓа во филмот Убијци на Цветната Месечина, филм во режија на Мартин Скорсезе и со учество на Леонардио Ди Каприо, Роберт Де Ниро и на кој треба да го додадеме Брендан Фрејзер, познат по улогата во трилогијата Мумијата.

Според Deadline, актерот Брендан Фрејзер се приклучил на екипата на следниот филм на Мартин Скорсезе, филм што ги започна снимките во мај минатата година. Фрејзер ќе го игра WS Halmiton кој работи како адвокат.

Филмот Убијци на Цветната Месечина е базирана на истоимената книга напишана од Дејвид Гран и е сместена во 1920 година, во Оклахома и со новосоздаденото ФБИ што истражува серија убиства на богати Индијанци од Осаге, Индијанци кои ги продале правата да ја експлоатираат својата земја за да вадат нафта На

Покрај Брендан Фрејзер, во филмот учествуваат и Леонардо Ди Каприо и Роберт Де Ниро, Лили Гладстон и seеси Племонс, меѓу другите. Во моментот очекуваниот датум на објавување е непознат на овој филм, но веројатно е дека ќе биде објавен пред крајот на годината, ако Apple има намера филмот да влезе во номинациите за Холивудските награди на Академијата 2022 година. Буџетот за овој филм, ако ги послушаме гласините, тоа е 200 милиони тоа е исто како и Ирецот,

Брендан Фрејзер успешен актер во доцните 90 -ти и раните 2000 -ти, исчезна од светот на киното поради неговото одбивање да користи каскадери, што го натера да оди под нож во многу наврати. Кон тоа, мора да ја додадеме и жалбата што ја поднесе во 2018 година за сексуална злоупотреба против тогашниот претседател на Холивудската асоцијација за странски печат, Филип Берк во 2003 година, искуство што негативно влијаеше врз неговото ментално здравје.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.