Вака изгледа новиот Beats Fit Pro што ќе излезе на пазарот во ноември

BeatsFitPro

За време на говорот што Apple го одржа вчера попладне (по шпанско време), компанијата од Купертино го претстави трета генерација AirPods, трета генерација тоа не е компатибилен со iPhone и iPad со кои не управува iOS 13На На истиот настан беше претставен и новиот MacBook Pro со процесорите M1 Max и M1 Pro.

Во моментов, нема гласини што укажуваат на нова главна тема за ноември. Сепак, тоа не значи дека Apple не планира да лансира нови производи, бидејќи според 9to5Mac тие тврдат, Beats Fit Pro ќе се појави на пазарот во ноември.

BeatsFitPro

Beats Fit Pro ни нуди дизајн сличен на Beats Studio Buds, лансиран пред неколку месеци по многу атрактивна цена со храм што им овозможува да се закачат за увото. Овој нов асортиман слушалки е наменет за корисници кои спортуваат, Вклучува поддршка за чипови H1 за Siri.

Покрај тоа, исто така, ќе вклучува активно поништување на бучавата и адаптивен еквилајзер со автономија од 6 и 7 часа соодветно. Благодарение на кутијата за полнење, која исто така служи за удобен транспорт, можеме да добиеме автономија помеѓу 27 и 30 часа.

BeatsFitPro

Во моментот не знаеме дали кутијата за полнење ќе се полни безжично или со молња или USB кабел, исто како што не се знае колкава ќе биде пазарната цена.

Според 9to5Mac, Apple ќе ги претстави овие слушалки преку соопштение за печатот (како што тоа го прави со сите нови производи на Beats што ги лансира на пазарот) и тие ќе бидат достапни во 4 бои: црна, сива, виолетова и бела.

Овие нови безжични слушалки исто така ќе биде компатибилен со Андроид прикажување на нивото на батеријата и нудење брзо спарување и прилагодени контроли на Андроид преку апликацијата Beats.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.