Вака изгледа новиот HomePod Mini одвнатре, ќе халуцинирате

El HomePod Mini Зазема многу опфаќања во последно време, очигледно се соочуваме со еден од највпечатливите производи што Apple ги пушти во продажба во последно време затоа што им носи на корисниците построг буџет во опкружувањето на HomePod за третина од цената што претходно ја чинеше.

Сепак, Имаше многу непознати работи за внатрешноста на HomePod Mini, кој сега има „солзаука“ што ќе ни ги покаже сите храбрости. Откријте на овој начин кој е ентериерот на овој чуден производ што го привлече вниманието на локалното население и странците. Сепак, како што се очекуваше, Apple не обезбеди капацитети во однос на неговото производство.

Најдоброто од сите е што сечењето е направено чекор по чекор од страна на корисник на форумот MacRumors, неверојатно како некој брани уред кој ги чинеше сто евра. Факт е дека на ниво на внатрешен дизајн сè изгледа чисто како што можевме да очекуваме од Apple. Сепак, не можеме да ја пропуштиме можноста да го споменеме фактот дека кабелот не е отстранлив.

Како општо правило, кабелот за напојување кај овој тип звучници е скоро секогаш лесен за ставање и полетување, јас анализирав производи од Sonos, Amazon Echo, Energy Sistem ... Никогаш не сум видел таков каде што кабелот не може лесно да се отстрани.

Но, како и секогаш, Apple е лидер во овие прашања. Има кабел што не може да се отстрани и кој, сепак, откако ќе се најде во внатрешноста, е поврзан со систем на метални иглички поедноставно од механизмот на бокал. Тие кријат нешто со сложеност што нема никаква смисла. Инаку го имаме она што го очекувавме внатре и можете да замислите дека на ниво на поправка е скоро невозможно. Во меѓувреме, сè уште чекаме колегата Луис Падилја да ни донесе преглед. Сите слики можете да ги видите тука [ЛИНК]


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.