Вака функционира режимот на кино iPhone 13 без дополнителна опрема

Веќе во многу наврати зборувавме дека iPhone 13 е мало обновување на уредите на Apple. Но дали е тоа скокот на новиот iPhone 13 е во неговиот нов модул за камера. Само треба да ја погледнете големината на камерите во споредба со претходните модели за да ја сфатите промената. Коморите кои инаугурираат а нов режим на кино на iPhone 13 што ќе ви овозможи да им дадете на вашите видеа кинематографски изглед со тоа што ќе ни овозможи да примениме селективно заматување на објектите во видеото. Дали сакате да видите добар пример за овој режим на кино на iPhone 13? Продолжете да читате дека ви покажуваме колку далеку можеме да одиме со режимот на кино.

Како што можете да видите, ефектот од ова Новиот режим на кино на камерите на iPhone 13 е доста успешен. Очигледно има свои ограничувања но точно е дека стабилизацијата на камерите подобрена кај овој модел заедно со кинематографскиот режим што ни овозможува да го менуваме фокусот го прави овој изглед доста интересен. Apple има пат на подобрување кога станува збор за рабовите на објектите во фокус бидејќи таму е најзабележливо како iPhone успева да го направи режимот на кино (како и портретот). Додека е точно тоа со менување на фокусната должина со копчето (f) на горниот десен агол, можеме да го скриеме резот со што заматувањето е малку помало.

Тоа е да се оди на тестирање ... Ова наотворете бескрајни можности и веројатно е потеклото на промената на наративот во иднина. Да, веќе имаше други уреди кои направија нешто слично, iPhone, и покрај недостатоците за кои разговаравме, го прави тоа подобро. Вистина е дека денес примената на режимот на кино во професионалниот екосистем е неостварлива, но на аматерско ниво ќе добиете одлични видеа. А за вас, што мислите за новиот режим на кино на iPhone? Дали се сеќавате на него кога снимате видеа или секогаш се одлучувате за камерата на животот?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.