Вака е претставен iPhone SE на тестовите за издржливост

Тест за издржливост iPhone SE

Јасно е дека iPhone SE ќе му конкурира на iPhone 6s, во рамките, кога станува збор за внатрешната моќност, сепак, сè уште не знаеме како ќе се однесува iPhone SE во однос на издржливоста. Ова беше несомнено најслабата точка на iPhone 6, погодно подобрена во „s“ изданието на истиот. Од оваа причина, се сомневаме дали iPhone SE продолжува да ги одржува овие врвни мерки на издржливост за да обезбеди максимални перформанси одвнатре и однадвор, затоа тимот на SquareTrade го подложи iPhone SE на физички тестови, така што можеме сами да го сфатиме.

Се наведнува, паѓа, удари и влажност. Се чини дека да се биде подебел и покомпактен не мора да го прави потрајен. Многу е кажано за можната конструкција на Алуминиум 7000 на iPhone SEСепак, би можеле да го предизвикаме со овие тестови. Можеме да видиме дека iPhone SE се натпреварува со неговите двајца постари браќа, iPhone 6s и iPhone 6s Plus во овие метафорички „тепања“, и иако се одвива доста добро, резултатот не е баш тој што многумина од нас го очекуваа.

IPhone SE се поклонува под 160 фунти притисок, додека iPhone 6s не се наведнува на 170 фунти. Во меѓувреме, iPhone SE целосно се скрши на 178 фунти, напротив, другите два модели на заптивки почнаа да се токаат пред таа ситуација, без потреба да се скршат. Резултатот под вода ќе биде игнориран, логично, бидејќи ниту еден од овие уреди не е идентификуван како водоотпорен, затоа, секое кршење поради влажност ќе биде експоненцијално прашање на случај. На кратко, уште едно морбидно видео во кое можеме да видиме високи трошоци за електронски уреди кои страдаат од низа лоши настани што веројатно никогаш нема да ги трпат под човечки услови.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.