Веќе има датуми за објавување на Apple TV + за 2 нови серии: едната од Стивен Спилберг, а другата Британка

Стивен Спилберг

Во главната презентација на Apple TV +, едно од лицата што направи најголемо влијание беше онаа на Стивен Спилберг. Тоа беше гала која никого не остави рамнодушен. Познато беше тогаш „Епл“ веќе регрутираше одлични режисери и starsвезди на екранот за да ја спроведе својата содржина.

Ние сме активни веќе неколку месеци и кога некој ќе ме праша за тоа, јас секогаш го велам истото: Има малку, но добро. Јас веќе ги завршив See, Dickinson и скоро Servant, а вистината е дека тие се серии со одличен квалитет. Уште две серии излегуваат во март и мај, а едната од нив, од Стивен Спилберг, скоро ништо.

Да, вчера објавивме датумот на издавање на „Дома пред темнината“, денес е ред на уште две серии. Една од нив е првиот Apple TV + проект со Стивен Спилберг, преработката на „Неверојатни приказни“. Е има 5 епизоди кои ќе започнат на 6 март.

„Неверојатни приказни“ ја вклучува последната изведба на Роберт Фостер, кој почина минатиот октомври. Серијата е во продукција на Спилберг. Тоа е римејк на истиот телефилм од 1980 година, кој исто така го произведе Спилберг.

Во главниот март 2019 година, Спилберг веќе се појави зборувајќи за оваа серија на што веќе се работеше. Издаден е една година подоцна. Не е познато дали ќе има повеќе од пет епизоди. Во теорија „Неверојатни приказни“ требаше да бидат објавени на почетокот на платформата, минатиот 6 ноември, но поради проблеми со производството, тоа беше одложено до XNUMX март.

„Епл“ денес објави и дека нејзината прва британска телевизиска продукција „Обидувајќи се“ ќе биде премиерно прикажана на 1 мај. Оваа серија претставува прва од идните британски продукции што компанијата Купертино ја договорила. Тоа е комедија која се врти околу loveубовните врски. Во него играат Имелда Стаунтон, Раф Спал и Естер Смит.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.