Видио! Ви овозможува да снимате видео на iPhone без jailbreak

Видио

[Ажурирано] Очигледно апликацијата е отстранета од App Store. Остатокот од написот го имате подолу.

До iOS 8, за снимајте го екранот на нашиот iPhone требаше да го затвориме во џеилбрејк. Отсекогаш го користев (и, всушност, го купив) дотерувањето DisplayRecorder, што ми овозможува да го снимам екранот со одличен квалитет, но од правни причини, тој не го снима внатрешниот звук на телефонот. Сега, ако сакам да снимам нешто од мојот iPhone, го поврзувам уредот со Mac преку Lightning + 3.5 mm приклучок и го снимам со QuickTime. Но, зарем не би било подобро да можеме да го направиме сето тоа од истиот iPhone? Па токму тоа ќе ни овозможи Видио!.

Видио! ќе ни овозможи да го снимиме екранот на нашиот iPhone користејќи го Airplay. Откако ќе го конфигурираме Vidyo! За да работиме во режим на снимање, сè што треба да сториме е да излеземе од апликацијата, изберете Vidyo! како извор на AirPlay и започнете со снимање. Бидејќи користите AirPlay, можеме да снимаме и видео и аудио, последното е опционално. И за да го завршиме снимањето, доволно е да го деактивираме AirPlay. Видеото ќе биде зачувано на ролна. Лесно, нели?

Во прилог на снимање на видео и аудио на самиот iPhone, тоа исто така ќе ни овозможи да го сториме тоа со други уреди, па дури и да го уредиме снименото видео. Други можности што ни ги нуди Видио! се:

 • Снимајте од микрофон, камера или кој било друг медиум за влез.
 • Додадете музика во заднина или коментирајте ги постојните видеа со можност за контрола на нивниот волумен.
 • Снимајте нови видеа и исечете парчиња пред споделување.
 • Исечете го аудиото точно за да одговара на видеото.
 • Снимете ги и управувајте со сите мултимедијални датотеки 1067611079 од едно место.

Како што можете да видите, тоа е прилично мултимедијален швајцарски нож за iOS уреди. „Лошото“, во наводници, е тоа што има а цена од 4,99 €. Едно е јасно: ако од која било причина треба да снимате секаков вид на сесии што ги правите од iPhone, цената не треба да биде пречка. Да, тоа би бил мал проблем ако, како што е мојот случај, чекате да бидете пред вашиот компјутер за да снимите што сте планирале да фатите. Во секој случај, постои можност за снимање видео и аудио од вашиот iPhone, iPod Touch или iPad со iOS 9 или понова, без да мора да ги jailbreak-от.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Жозе dijo

  Леле. Одам да го видам и тие веќе го елиминираа. Толку лош. Дали некој има врска или нешто за да ја преземе.

 2.   Јохан Мигел dijo

  Како што сум многу заинтересиран, многу е корисен, многу ќе ми помогне ако некој може да ми каже каде можам да го набавам Видијо сега ...