Поминете подобар карантин со Одисеја на Алто и Авантура на Алто, бесплатно на продавницата за апликации

Одисеја на Алто

Деновиве доживуваме исклучителни мерки за затворање дома затоа е можно повеќе од едно да се досадува ако не можат да работат преку телефон од дома, деца без училишта и без да можат да излезат да играат во парковите или на улица исто така им е тешко. Овие денови се тешки за секого, па затоа е важно добро да управуваме и да го организираме нашето време.

Во овој случај, ние сакаме да споделиме со сите вас две игри, така што овој карантин ќе стане поднослив и вчера веќе го споделивме на подкастот, но денес го споделуваме тука: игрите Одисеја на Алто и Авантура на Алто Тие се за ограничено време за бесплатно преземање во продавницата за апликации.

Двете игри се во ист стил и нудат едноставна, но многу уредна графика, како и музичкиот амбиент што е едноставно брутален. Во оваа смисла, игрите ги додели Apple пред извесно време и тоа е претстава да се игра со нив прв пат, тие нема да ве остават рамнодушни. Вистина е и дека тие не се игри со многу часови игра, завршуваат наскоро откако ќе започнете, но доволно е да си поминете убаво играјќи.

Овие игри немаат купувања во апликации и немаат рекламирање во нивната содржина, тие се чисти. Ние навистина заштедуваме пари ако ги преземеме токму сега бидејќи нивната вообичаена цена е околу 5 евра приближно. Сега можеш уживајте и обајцата бесплатно Затоа, не размислувајте двапати и уживајте во бесплатното преземање на овие игри кои сигурно ќе се вратат на нивната вообичаена цена за неколку часа.

Предупредуваме дека ова е привремена понуда.

Одисеја на Алто (врска со AppStore)
Одисеја на Алто4,99 евра
Авантура на Алто (врска со AppStore)
Авантурата на Алто4,99 евра

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.