Време е за ажурирање! Сега се достапни IOS 14.8, iPadOS 14.8, watchOS 7.6.2 и macOS Big Sur 11.6

 

Пред неколку часа последниот Достапни верзии на iOS 14.8, iPadOS 14.8, watchOS 7.6.2 и macOS Big Sur 11.6 така што сите оние кои имаат опција да ја ажурираат својата опрема го прават тоа токму сега. Во случај на Ајфони, важно е да ја инсталирате оваа нова верзија бидејќи решава важна ранливост.

Новата верзија на iOS 14.8 става крај на безбедносната дупка што ја откри Граѓанската лабораторија. Во оваа смисла, важно е да го ажурирате iPhone, но и останатите уреди како iPad, Apple Watch и секако нашите Mac уреди.

Сега достапно за преземање

Сите овие верзии сега се подготвени да се инсталираат на компатибилни уреди. Во оваа смисла, подобрувањата се фокусирани на безбедност и стабилност додека не пристигне конечната верзија на iOS 15, iPadOS 15 и други, што ќе додаде извонредни новини во функциите. Додека ова не се случи официјално, мораме да ги одржуваме нашите уреди што е можно повеќе ажурирани и затоа Препорачуваме да ги инсталирате овие нови верзии што е можно поскоро. 

Запомнете дека во случај на Apple Watch треба да се уверите во тоа полначот е поврзан и во опсег на iPhone е поврзан со Wi-Fi мрежа. Откако ќе го имаме сето ова, можеме да го извршиме ажурирањето без проблем ако не го поставиме на автоматско или да преземеме инсталирајте ја верзијата ноќе.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Тошо dijo

    Одбив да надградам од 14.4.2 поради неуспеси во управувањето со батеријата. Имам iPhone 7 што ја обновив батеријата во март оваа година. Дали знаете дали веќе го решиле?