Големото реновирање на iPad Pro ќе пристигне во 2024 година

iPad Pro

Гурман исклучува каква било релевантна промена во опсегот на iPad за оваа 2023 година, но работите ќе се сменат во 2024 година со целосно обновен iPad Pro со OLED екран и голема промена во дизајнот.

Во најновиот билтен на Гурман, „Вклучено» осигурува дека оваа 2023 година ќе биде многу „лесна“, со малку промени во кој било модел на iPad, од основниот модел до iPad Pro, преку iPad Air. Сепак ќе има важни промени во 2024 година, особено кај iPad Pro, кој ќе биде лансиран во пролетта истата година, и дека ќе има нов OLED екран и целосно ажуриран дизајн.

Со месеци се зборува за промени во следниот iPad Pro, како на пр промената на алуминиумската структура „unibody“ за нова со стаклен заден дел, слично на она што го има iPhone. Оваа промена во материјалите би можела да дојде рака под рака со новиот систем за безжично полнење „MagSafe“, кој ќе треба да се развива за брзо и ефикасно да ја надополни големата батерија на iPad Pro, многу поголема од онаа на iPhone. Максималните 15 W што може да ги понуди системот MagSafe во моментов би биле прекратки за да се надополни iPad Pro во прифатливо време, така што повеќе од веројатно е дека Apple ќе го подобри овој систем за полнење со поголема моќност, можеби не само за iPad Pro, туку исто така и за iPhone 15 кој ќе пристигне подоцна оваа година.

Контролер за iPad Pro и Dual Sense PS5

Во однос на екранот се зема здраво за готово иПремин на OLED технологија за следните генерации на iPad и MacBook. Се чини дека новите OLED панели се речиси готови, а иако е малку веројатно дека ќе ги видиме оваа година, оваа вест што ни ја дава Гурман изгледа јасно покажува дека во 2024 година би можеле да дебитираат со iPad Pro, за подоцна да се појават на Лаптопите на Apple. Исто така, многу се зборуваше за можно зголемување на екранот на iPad Pro, со модел кој би можел да достигне 14 или дури 16 инчи. Да не заборавиме дека има гласини дека Apple работи на доведување на екранот на допир на MacBook или ќе биде iPad Pro со поголем екран и macOS систем?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.