Грифин најавува пристаниште за полнење на iPhone и Apple Watch

По мамурлак од вчерашниот главен глас, почнавме да ги гледаме првите движења на производителите на додатоци. Во оваа прилика, Грифин беше еден од првите што го објави а пристаниште за полнење на iPhone и Apple Watch на најудобен можен начин.

Вака се роди WatchStand, додаток што го има одредена зона за секој уред. Полначот Apple Watch може да се вметне во колоната на оваа поддршка, така што кога ќе го поставиме часовникот на него, процесот на полнење започнува автоматски. Запомнете дека вообичаената автономија на Apple Watch ќе биде околу 18 часа, така да или да, ќе мора да ја наплаќаме секојдневно ако ја користиме нормално.

Додека Apple Watch почива на својата специфична област, во долната основа можеме да го поставиме нашиот iPhone. Мобилниот ќе биде поставен со одреден агол на гледање во случај да сакаме да го видиме времето навечер, да го изманипулираме итн.

Како што најави Грифин, WatchStand ќе биде достапно ова лето за цена од 29,99 УСД. Се чини дека не изгледа многу скапо, иако ако размислиме за тоа, електронскиот дел продолжува да паѓа на Apple бидејќи, како што видовте, ќе мора да продолжиме да го користиме оригиналниот полнач за iPhone и Apple Watch, а производот Apple е обичен шасија за поставување на двата уреди.

Повеќе од веројатно е дека во текот на следните неколку дена ќе видиме нов бран на додатоци фокусирани на полнење на Apple Watch. Како и секогаш, ние ќе се погрижиме да ви ги покажеме најдобрите алтернативи.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Чарли Вафли (@ tigre2040) dijo

    Не гледам каде е вчитан iphone? гледате само дека е за часовникот