Дали ќе бидат овие новата генерација AirPods Pro?

Гласини за AirPods Pro

По настанот на Apple во кој беа претставени новата трета генерација AirPods, следниот чекор е ажурирајте AirPods Pro. Во овој случај, наводните протечени слики за тоа какви би биле овие нови слушалки на Apple се појавија на мрежата.

Во принцип, она што го гледаме на наводно протечените фотографии се слушалки кои се многу слични во дизајнот со оние што ги имаме денес. Овие нови AirPods Pro што ги видовме на страницата веб AppleInsider, бр покажуваат премногу естетски промени во споредба со актуелниот модел И од она што го гледаме, се чини дека не се додадени нови функции во неговите функции освен оптички сензор што е сличен на оној што го носат третата генерација AirPods и малите звучници во кутијата за полнење за да ја користат опцијата за пребарување.

AirPods Pro

Овие протечени фотографии можеби не се целосно реални, тоа е уште едно протекување со некои љубопитни детали како што е она што го дискутиравме за дупките што се гледаат во кутијата. Овие би можеле да создадат звук за да ги пронајдете AirPods во случај на загуба, сличен на она што го имаме на iPhone, користејќи го Apple Watch за да го пронајдете. Ова, што можеби е многу добро, ни изгледа чудно во општите линии на дизајнот и тоа е тоа AirTags исто така емитуваат звук и не бараат дупки ... Во нив, многу нечистотија може да влезе во кутијата на AirPods Pro што обично ја имаме во џебовите, ранците, чантите итн.

Како и да е, сликите што протекоа на мрежата, исто така, покажуваат отвор од страната за закачување лента. Овие априори би биле единствените видливи промени во новата втора генерација на AirPods Pro. Мораме внимателно да ги следиме гласините бидејќи се уште е многу рано. Овие нови AirPods Pro треба да започнат некаде во 2022 година па ќе видиме како ќе напредуваат протекувањата.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.