Денес, на сесиите на Apple повторно се соочуваме во Европа

денес во Apple

Епл прави одлични производи, и што е уште поважно: прави одлични маркетинг кампањи за продажба на своите производи ... Но, не само што користи конвенционални рекламни канали, водечки или Apple Store, тие се и неговиот одличен излог. Продавници на Apple каде што можеме да допираме, да вкусиме и да учиме од секој производ на AppleНа И велам научи затоа што веќе некое време Apple го одржува денешниот ден на сесиите на Apple, сесии на кои тие учат да ги користат своите производи на забавен и креативен начин. Моделот лице в лице беше откажан поради СОВИД, но Сега можеме да се вратиме лице в лице денес на сесиите на Apple во Европа.

Како што велиме, седниците на Денес во Apple повторно се соочувамеНа Некои сесии за кои Apple во моментов сакаше да ги продолжи сесиите во физичките продавници на Шпанија, Обединетото Кралство, Франција, Германија, Холандија, Италија, Турција и БриселНа Земјите кои, поради ограничувањата и ситуациите на пандемијата, овозможија враќање на настани од овој тип. И вистината е дека тоа е одлична вест ... На крајот е многу поинтересно е да можете лично да уживате во овие типови на сесии отколку виртуелно, бидејќи исто така имате можност да користите производи обезбедени од Apple, ако немате с you што ви треба за избраната сесија.

Одлични вести што се чини дека имаат добар прием, прегледувајќи ги отворените сесии следните неколку дена во Мадрид, гледаме колку веќе се завршени. Значи, ако ве интересира некој од нив, трчајте да го резервирате вашето место. Имавме можност да одиме кај неколку од нив и вистината е дека вие учите и тие обично се многу добро управувани од персоналот на Apple Store. И ти, Дали присуствувавте на денешната сесија на Apple? Дали овие иницијативи за бренд се интересни за вас? Ве читаме ...


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.