Дизни + лансира атрактивна понуда за годишна претплата

Дизни +

Дизни + е веднаш зад аголот, како што често велиме. Одличната компанија што ги обединува Pixar, Marvel, LucasFilm (Војна на Starвездите) и National Geographic, меѓу другите, е пред пристигнување во Шпанија, преостанува точно еден месец и да започне да ја отвора устата одлучи да покрене понуда за " рани посвоители “што ќе ви овозможи да платите цела година по навистина безобразна цена. Дизни + ќе ви овозможи да купите цела година за само 59,99 евра доколку се регистрирате пред 23 март, што значи заштеда од скоро две евра месечно, дали тоа звучи како добра понуда?

Откако услугата започнува на 24 март можете да преземате филмови на најмногу десет различни уреди за да уживате во содржината кога сакате, дури и без мрежна врска. На ист начин, повеќе од 1.000 филмови и серии ни се ставени на располагање, некои што веќе ги знаеме и други кои се оригинални продукции за оваа услуга. Ако одлучите да не ја прифатите оваа «заштеда», можете да ја договорите услугата за 6,99 евра месечно или 69,99 евра годишно во Шпанија, Затоа, најевтиниот достапен начин досега за да го видите Дизни + при неговото пуштање е да купите ваков пакет за добредојде што тие го направија.

Претплатата ќе ни овозможи да видиме содржина на четири уреди истовремено во 4K резолуција и компатибилна со HDR во уреди што се вклопуваат во карактеристиките, без да заборавиме дека тоа оди истовремено со HDR 10 протоколот и Dolby Vision. Истото се случува со звукот, Дизни + е целосно компатибилен со Долби Атмос за оние плеери способни да се прилагодат на овие карактеристики. Ова се главните карактеристики на Дизни +, ние ќе ви кажеме за нашето искуство во iPhone News Podcast кога веќе ќе работиме со него.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.