Додатоци и производи од „Епл“ што не треба да ги пропуштите овој премиер ден

El Амазон премиер ден што се одржува на 21 и 22 јуни е тука за да ни донесе многу интересни понуди, можеби најдоброто време од годината да ги купиме тие додатоци или типични производи на компанијата Купертино. Не го одложувајте купувањето повеќе, дојде време да го стекнете она што го чекавте толку долго.

За секој случај, Ние сакаме да ви помогнеме во изборот на најинтересните производи на Amazon Prime Day во однос на Apple и воопшто нејзините додатоци. Не пропуштајте, ќе можете да уживате максимално со овие AirPods, MagSafe кабли и многу повеќе по најдобра цена за целата година, дали ќе го пропуштите?

Додатоци за iPhone и iPad

Започнуваме со безжичен полнач MagSafe компатибилен со iPhone на моментот. Овој полнач Тој го достигна својот минимален врв на цените од 35,95 евра. Можете да го полните вашиот iPhone целосно безжично и безбедно. Ние ви ја оставаме нашата анализа за да можете да ја погледнете:

Очигледно треба да преминеме на друг од оние одлични производи на Apple кои секогаш го привлекуваат вашето внимание, но кои можеби сè уште не сте се обиделе да ги пробате, јаболковиот молив. Ако имате компатибилен iPad, не можете да ја пропуштите оваа можност, втората генерација на Apple Pencil е само 111 евра на Амазон, попуст од скоро 20% за овој уред со компатибилност за 12,9-инчниот iPad Pro (3-та и 4-та генерација), 11-инчен iPad Pro (1-ва и 2-ра генерации), iPad Air (4-та генерација).

Полнењето на сите наши уреди истовремено може да биде проблем ако не сме во тек со овој прекрасен уред на Сатечи. Фирмата специјализирана за додатоци за производите на Apple воопшто ни го нуди ова 3-во-1 приклучок за безжично полнење што ни овозможува истовремено да уживаме во полнењето на: Apple Watch, iPhone и AirPods без никаков проблем. Неговата вообичаена цена е 99,99 €, но имаме 36% попуст што ни ја остава основата на само 63,99 €

Сега зборуваме за корици, бидејќи нашиот iPhone мора да биде правилно заштитен за да не се исплашиме. За ова е Елаго, како и секогаш, нудејќи ни многу интересна алтернатива со квалитетна цена. Огромното мнозинство на нивните куќишта за iPhone се во продажба овој премиер ден на Амазон, со попусти до 50%, па затоа е многу интересна опција да се купи.

AirPods и AirPods Pro по најдобра цена

AirPods го добија својот веќе традиционален важен попуст за Amazon Prime Day, започнуваме со AirPods од XNUMX-та генерација со безжично полнење, Тие имаат добиено многу важен попуст на Амазон ќе чини само 117 евра (179 оригинална цена). Се сеќаваме дека тие се верзија со безжично полнење Qi вклучена во куќиштето и LED индикатор за статусот во полето. Мене лично, тие ми изгледаат далеку најдобрите слушалки во вредност за парите што ги направил Apple некогаш.

Од своја страна, ние исто така имаме понуда што е тешко да се пропушти, онаа на AirPods Pro. Најмногу „премиум“ слушалки во формат TWS што ќе ги најдете добиваат 32% попуст, ништо повеќе и ништо помалку. Тие остануваат на само 188 евра (оригинална цена од 279 евра) и ќе ги добиете следниот ден ако направите купување. Beе можете да уживате во Spatial Audio, Dolby Atmos и сите најнови карактеристики што Apple ги спакува во нивните слушалки по цена што искрено, тоа е вистински скандал.

Ако чекавте да добиете која било од верзиите на AirPods, искрено, нема да најдете цена и гаранција како онаа што се гледа на овој премиер ден.

Производи HomeKit за вашиот паметен дом

Apple и неговиот HomeKit тие воодушевуваат кој ги користи. Се соочуваме со една од најдобрите алтернативи за домотализирање на вашиот дом заедно со Алекса, верзијата Амазон. Затоа, ние исто така сакаме да ви донесеме добра комбинација на интересни производи. Започнуваме со паметниот приклучок de Meross е компатибилен со HomeKit и останатите виртуелни асистенти за само 15 евра, што е намалување за 31%.

Одиме сега во Еуфи, бренд што исто така ги прави производите компатибилни со HomeKit, во овој случај со неговите паметна камера која добива попуст од 32% и се нуди за само 33,99 евра. Може да следите што сакате, тој има сензор за движење, препознавање луѓе и многу повеќе по цена што го отежнува спротивставувањето на искушението.

Погледнуваме други видови производи:

Производи од Apple по најдобра цена досега

Започнуваме со iPhone 12 во неговата 128 GB верзија има добиено. попуст од 17%, така што чини само 793 евра на Амазон. Веќе знаете дека ги има сите гаранции и во овој случај уредот е во неверојатно сина боја.

  • Не се пронајдени производи

Протагонизам сега за претходната верзија, но со големи детали. IPhone 11 Pro Max во својата 512 GB верзија во сребро има попуст од повеќе од 30%, останувајќи на само 1049 € (1548 €) со своите три камери и целата моќ што ви треба.

Apple Watch Series 3 во својата верзија со 38мм GPS и вселенско сиво добива попуст од скоро 30% чини само 169 евра, Мошне интересна опција да започнете со верзија која е доволно моќна и компатибилна со wearOS 15.

Ако барате нешто друго, можете директно да одите на Apple Watch Series 6 со 44мм GPS исто така со интересен попуст, сега чини само 389 евра, една од најдобрите понудени цени.

Ние се затвораме со кралот на кралевите, 13,3-инчниот Apple MacBook Pro со процесор Apple M1 и 256 GB SSD Во својата сребрена верзија има попуст што го носи на само 1104 евра додека неговата оригинална цена надминува 1445 евра.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.