Ева воведува нова безбедносна камера компатибилна со HomeKit

Ева камера

Повторно одекнуваме нов производ компатибилен со HomeKit или поврзан со Apple, кој беше официјално претставен во рамките на CES што се одржува деновиве во Лас Вегас. Денес на ред е производителот Ева, производител што го претстави Eve Cam, нова безбедносна камера компатибилна со HomeKit.

Производителот Ева не е нов, всушност тој е еден од најстарите што можеме да го најдеме во рамките на компатибилните производи на HomeKit. Новиот Eve Cam е внатрешна безбедносна камера, камера што користи сервери на Apple за складирање на снимки бидејќи е компатибилна со HomeKit Secure Video.

Ал Ева Кам има Видно поле од 150 степени и резолуција од 1080p. Како добра безбедносна камера со цена, има инфрацрвено ноќно гледање за да може да снима видео кога се слаби услови на светло. Вклучува микрофон и звучник и вклучува магнетна основа за прилагодување на видното поле на нашите потреби.

Оваа камера испрати известување до iPhone кога открие важна активност со пристап до видеото што сте го снимиле, видео што ќе биде достапно 10 дена и до кое ќе можеме да пристапуваме преку апликацијата Home.

Благодарение на HomeKit Secure Video, камерите со оваа нова од Ева, сите видеа се зачувани во облакот на Apple, па не бара никаков план за складирање од овој производител. Единствениот услов за да можете да уживате во функцијата Безбедно видео на HomeKit што Apple го претстави на последниот WWDC 2019 е да имате договорено најмалку 200 GB простор за складирање.

Ева

Оваа нова камера ќе биде достапна почнувајќи од април за 150 долари. Но, ова не е единствениот паметен производ што Ева го претстави на CES 2020 и каде наоѓаме детектор за истекување на вода и паметен приклучок од втора генерација кој ја следи потрошувачката на енергија во секое време. Детекторот за истекување на вода ќе се појави на пазарот на 7 февруари за 80 долари, додека паметниот приклучок ќе биде достапен од 27 јануари за 40 долари.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.