Ева претстави нов компатибилен сензор и прекинувач за вода HomeKit

Недела на презентации на IFA 2019, а денес ви донесуваме новости од еден од главните брендови во додатоци за HomeKit. Ева го искористи саемот во Берлин и претстави два потполно нови производи: компатибилен HomeKit прекинувач кој е погоден за европски системи (Eve Light Switch) и детектор за истекување вода (Eve Water Guard).

Исто така, го лансираше својот повторувач за HomeKit што ви овозможува да поврзете до 8 додатоци и што ги решава проблемите со опсегот на уредите со Bluetooth. Исто така, претстави ажурирана верзија на нејзината термостатска глава Еве Термо. Сите детали, подолу.

Менувањето на целото осветлување во домот за да се направи компатибилно со кој било систем за домашна автоматизација е скапо, а HomeKit не е исклучок од ова. Но, имаме алтернатива на тоа што треба да ги смениме сите сијалици во просторијата: да го превртуваме прекинувачот. На овој начин, со еден уред, веќе постигнавме дека осветлувањето може да се контролира со HimeKit и сите предности што ги нуди. Eve Light Switch е нов прекинувач компатибилен со европскиот систем што го дозволува ова, а исто така работи како конвенционален прекинувач, вклучување и исклучување на светлата кога ќе се притисне. Octoberе биде достапен од октомври во Германија, Белгија, Австрија и Холандија и се надевам дека наскоро ќе се прошири и во остатокот од Европа.

Другиот сосема нов производ лансиран од брендот е Eve Water Guard, детектор за истекување на вода што ве предупредува со светла и звук веднаш штом има најмало истекување на вода. Соодветното известување ќе го добиете и на вашиот iPhone и Apple Watch, благодарение на интеграцијата со HomeKit. Совршено е така што не мора да чекате вашиот сосед од долниот кат да го добиете непријатното изненадување дека истекува машината за перење. Сè уште немаме датум на објавување.

Конечно, брендот ја ажурираше својата термостатска глава (Eve Thermo) со поквалитетен екран и подобри контроли на допир, како и потивко работење. Eve Extend, повторувачот што ви овозможува да ги поврзувате додатоците на Eve преку Bluetooth на кое било растојание од вашата контролна табла, сега е во продажба. Ние го анализираме во нашиот канал (линк) и решава проблем што многумина од нас чекаа некој да го реши долго време. Наскоро ќе го имаме на располагање во Амазон.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.