Ева ја ажурира апликацијата iOS со нови функции, распоред и синхронизирање

Ева

При изборот на производ компатибилен со HomeKit, многу корисници не ја земаат предвид функционалноста на уредот преку апликацијата што ја нуди производителот, и се посветуваат само на автоматизирајте го своето работење преку HomeKit. Во зависност од производителот, во повеќето случаи најдобра опција.

Но, не во сите. Во моментов, повеќето уреди на HomeKit ни нудат практично исти функционалности, така што корисникот обично повеќе се заснова на признавање на цената и брендот отколку во придобивките што може или не може да ги понуди. За да се обидат да се издвојат од останатите, момците од Ева објавија голема надградба за управување со нивните паметни уреди.

Новата надградба на апликацијата Ева, со која ја достигнува верзијата 4.2, можеме да извлечеме повеќе од камерите на овој производител, да ја синхронизираме конфигурацијата помеѓу уредите iCloud и можноста за прилагодување на работата на уредите според престој, функции наменети асискористете го максимумот и тековните и претстојните уреди, како што е новата Home Secure Video компатибилна безбедносна камера која се појави на пазарот во мај.

Домашните безбедносни камери станаа еден од најчестите уреди што можеме да ги видиме во повеќето домови, а се поврзани со грижа за приватноста. Лесното управување со работата и исклучувањето на фотоапаратите кога пристигнуваме или излегуваме од дома е многу едноставно, и благодарение на вградената ЛЕР, можеме брзо да знаеме ако тие се во функција или не

Новиот интерфејс за управување со камерите на Ева преку оваа апликација, го наоѓаме а нов приказ на цел екран, преглед на сите инсталирани камери и компатибилни со HomeKit и како ги распоредуваме низ нашиот дом, за заедничко управување со уредите што се во иста просторија.

Друга новина што ни ја нуди оваа надградба, ја наоѓаме во можноста за синхронизирајте ги поставките на нашите уреди преку iCloud поврзана, функција што несомнено ја олеснува нивната интеракција и конфигурација. Конечно, и како уште една од новините што ни ја нуди верзијата 4.2 на апликацијата Ева, ја наоѓаме во новиот кориснички интерфејс за управување со просториите на нашиот дом.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.