Yeelights на Xiaomi сега се компатибилни со HomeKit на Apple

Една од можностите што ги нуди мобилни уреди како iPhone или iPad е можноста за направи го нашиот дом поврзан дом. Идеја дека пред неколку години, во почетоците на автоматизацијата на домот, беше незамислива, но таа сега сè повеќе е при рака благодарение на системите како што е HomeKit на Епл и сè поевтините производи.

Секој сака искористете ги доблестите на автоматизација на домот, има побарувачка ... Денес сакаме да разговараме Xiaomi, кинеската марка што прави сè, и прави и паметни домашни уреди. Нивните паметните сијалици, Yeelight, се едни од најевтините опции Слично како и светилките со повисоки цени, да, тие не беа компатибилни со HomeKit на Apple, па затоа беше потребно да се користи апликацијата на компанијата. Но, чекањето заврши ... Паметни сијалици Yeelight веќе е компатибилен со HomeKit на Apple ...

Па да, чекањето заврши. И тие се многумина кои побараа поддршка од HomeKit во ерата на светлината. Сега е можно со ажурирање на сијалиците во нивната најнова верзија. Само направете го тоа со апликацијата Yeelight Jumpе го прескокнеме известувањето за да ги додадеме во апликацијата Home. Важно е тоа ајде да додадеме преку апликацијата на брендот затоа што во моментот во пакувањето светилките не вклучувај го QR-кодот од HomeKit и ова би бил единствениот начин да ги додадеме во системот за домашна автоматизација на Apple. Производите на Yeelight кои додаваат поддршка за HomeKit на Apple се како што следува:

  • Елејт паметна LED сијалица v2 (Боја)
  • Елејт паметна LED сијалица (Бела скала)
  • Лента на светлата Yeelight Aurora Lightstrip Plus

Yeelight има за цел да им го донесе најдоброто искуство на паметното осветлување на нашите глобални корисници. Во последните осум месеци, нашите инженери работеа многу напорно за да овозможат компатибилност на HomeKit со три наши наследни производи.

Само ажурирајте го фирмверот до најновата верзија и следете ги нашите упатства за додавање на вашите уреди на Yeelight во HomeKit. Уживајте во практичноста на HomeKit со Siri на вашиот iPhone и iPad сега!

Се разбира, како што можете да видите, првата верзија на сијалицата со LED светилка Yeelight не е вклучена на сијалиците што ја додаваат оваа заграда за HomeKit. Срамота бидејќи тие беа многу популарни светилки поради нивната ниска цена, и не многумина ја купија следната верзија за да ги ажурираат. Seeе видиме дали ќе успеат да додадат повеќе производи во каталогот HomeKit бидејќи оваа компатибилност е одлична вест од секој поглед.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.