Елон Маск е сигурен дека Apple работи на Apple Car

елон-мошус

Apple Car е решено да се појавува во сите медиуми од нечија уста неделно, овој пат дојде ред на личност која несомнено направи револуција во светот на автоматизацијата, тој не е никој друг туку Елон Маск, креаторот на Tesla Motors и шампион на електрични возила, сега исто така протагонист во светот на автономните возила. Тој изјави дека Apple Car е јавна тајна во рамките на тајкуните за автоматизација, беше неговиот одговор по интервјуто во кое неодамна учествуваше за БиБиСи.

Покрај тоа, според Елон Маск, „Епл“ е цврсто решена да го заврши проектот, за ова ангажираше повеќе од илјада инженери, вклучително и многумина кои работеа во „Тесла моторс“, со намера да создаде производ што навистина го револуционизира светот на електрич возила и автомати. Но, Елон Маск не се грижи за идниот конкурент, Тој го поздрави „Епл“ и секоја компанија што е заинтересирана за производство на електрични возила, бидејќи неговата намера беше токму тоа, да направи револуција во светот на автоматизацијата и да ги сврти табелите, тој несомнено го стори тоа.

На прашањето дали „Епл автомобилот“ би претставувал закана за „Тесла моторс“, Маск одговорил дека индустријата многу се шири и дека е јасно дека „Епл“ ќе развие сопствено возило. Како што многумина од вас знаат, Apple Car е крстен од Купертино како „Project Titan“ и има рок на траење, тој мора да заврши до 2019 година или програмата ќе биде укината, па нема да биде долго за Apple да започне да зема повеќе очигледни чекори за тоа. на автономниот и електричниот автомобил, прашање на време е кога ќе се филтрира прототипот за да можеме да го анализираме и да разговараме за сите.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.