Apple и Beats воведуваат безжични слушалки Solo2

Удира Solo2 безжичен

Иако неговото постоење протече пред неколку дена, Дури денес, кога Apple и Beats ги претставија во општеството новите слушалки Соло2 безжичен. 

Оваа еволуција на втората генерација на Beats Solo2 се карактеризира со тоа што има безжична конекција заснована на Bluetooth, нешто што ни овозможува да ги елиминираме врските на класичниот 3,5 мм кабел заснован на приклучок, кој, во многу наврати, е пречка во нашите секојдневни задачи.

Новиот Beats Solo2 тие се чини дека не носат големи подобрувања во акустиката. Динамичкиот опсег се одржува, а сопственото изедначување на Beats за возачите ветува светли и детални звуци, со соодветна рамнотежа помеѓу различните фреквенции, но покажува одреден акцент на ниските фреквенции.

Вистинска новина е новата Bluetooth-врска што, покрај елиминирањето на кабелот, ќе ни овозможи да уживаме во одредена слобода во однос на изворот на аудио (околу 10 метри на простор без пречки), да ја модифицира јачината на звукот, да прескокне песни или да одговори на телефонски повици ако го имаме поврзано со нашиот iPhone.

Безжични битови Соло2 ќе бидат достапни на крајот на овој месец во продавницата на Apple за цена од САД долар 299,95. Што се однесува до опциите за прилагодување, се чини дека можеме да ги купиме во сина, црна, бела или ProductRed црвена боја.

Ова издание е прво по аквизиција на Beats од Apple. Сигурно fansубителите на обете брендови сметаат дека се привлечни во новите безжични Solo2, јас сепак сè уште претпочитам други опции од долгогодишните брендови кои, што се однесува до квалитетот на звукот, ги сметам за супериорни во однос на овие „Beats“ и покрај тоа што се помалку пријатни за око.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

8 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Анеми dijo

  Начо, велиш дека преферираш други брендови и модели. Можете ли да именувате неколку? Веќе некое време размислував да купам некои квалитетни слушалки, но не го разбирам ова и не можам да одлучам.
  Ви благодариме.

  1.    Начо dijo

   Каков буџет имате? Јас би се обратил за Sennheiser во прв степен, имате опции на Амазон многу добро цени и со неоспорен квалитет. Ако сакате специфичен модел, јас моментално сум со Sennheiser Urbanite (сакаат да се натпреваруваат со Beats во однос на естетиката) и искрено, звучат како шега. Ако сакате нешто поавтентично, јас би се посветил на некои моментуми (кои не звучат добро, звучат следново).

   Тогаш имате неколку модели од семејството HD кои се фокусирани на попрофесионална употреба, но секако цената достигнува 250-300 евра.

   Лично, исто така, ми се допаѓа звукот на B&W P5, штета е што тие звучат многу малку и по некое време завршуваат непријатно поради формата на нивната подлога, но ако слушате инструменти, музика со светли гласови, итн.; ќе ги сакаш. По истите линии, имате P3 кои се поевтини затоа што не се направени од кожа и нешто друго, но исто така звучат многу добро. Ако имате Fnac или Apple Store во близина, можете да ги испробате таму затоа што обично ги имаат поврзани со iPod-и што веќе ги знаете, тој не е најдобриот MP3 плеер на пазарот, но е тој што е. Ако имате Коуон или Меизу, тие се многу подобри во овој аспект и тоа се покажува, исто така е бес.

   Во план за борба за ден за ден, сега користам SoundMagic E10, слушалки за уши што ми ги заменуваат аглите на CX500 поради кршење на кабелот. Звучат одлично за тоа што чинат (околу 30 евра) и веќе ви велам, звучно изолираат и звучат многу добро, обложувајќи се на моќен и длабок бас (не како оној на CX300 кој е премногу обвиен бас што го јаде остатокот од фреквенциите, за електронска музика се чини дека имате сабвуфер, но за останатите стилови тие се просечни покрај овие SoundMagic).

   Во слушалките има свет и ова е како магаре, секој сака еден. За мене басот е многу важен и го сакам оној на Сенхајзер, но има луѓе кои претпочитаат понеутрални и избалансирани звуци. Пред ударите, би ги гледал Шуре, АКГ, Денон, Босе, Б & В, ...

   Честитки!

 2.   Косамон dijo

  Постојат многу, многу подобри брендови од овие ритами и, згора на тоа, поевтини. Senheiser на пример.

 3.   Опијат dijo

  Среќен сум со мојот Bose Ae2W, со Bluetooth и кабел за авионски патувања или во случај батеријата да умре

 4.   Дани јадро dijo

  Се плашев од некој безжичен сони, тие ме чинеа 1000 мексикански пезоси и се со одличен квалитет и звук, јас сум со нив со години и крео звукот е подобар од ритамот и нивните тапани траат многу часови со максимален волумен

 5.   Sonia dijo

  Имам безжичен Akg што му дава милијарда кругови во спецификациите и дизајнот и ме чини 120 € повеќе поштенски вредности во Шпанија. Не сакам Битс дури и ако ми ги дадат (и ако ми ги дадат, ќе ги продадам да или да). 300 $ Прочитав дека чинат, колку е штета господа, што на размена на валути, сите знаеме како работи, 300 €.
  Па добро, целото ваше Apple.

 6.   Дго dijo

  Но, од сите овие брендови за кои зборувате, тие се бесконечно подобри од оние што доаѓаат со оригиналниот iphone?

 7.   џанеиро dijo

  Бидејќи iPhone не го поддржува протоколот aptx, БИЛИОТ звук што го испраќате преку Bluetooth (било да е тоа до аудио приемникот, телефоните, автомобилот или што и да е друго) ќе се слушне со квалитет што може да се спореди со mp3 на 192kbps.
  Трошењето пари е безжичен телефон (квалитет) што треба да го користите со iPhone е губење пари