Apple регистрираше шест нови модели на Apple Watch со евроазиска комисија

Ние сме помалку од еден месец од можната Главна тема презентација на нови уреди на Apple, месец за да откриеме како оние од Купертино сакаат да ги победат своите главни конкуренти, и веќе ви кажуваме дека ќе имаме уреди од секаков вид. Во текот на летото можеме да ги видиме сите бета верзии на оперативните системи на Apple, но исто така е време да ги запознаеме сите гласини, и да, с and повеќе работи се потврдуваат и с and повеќе се точни. Сега само што ја добивме информацијата дека Apple штотуку го регистрираше новиот Apple Watch што ќе го видиме во септември во евроазиската комисија. Продолжете да читате дека ви ги даваме сите детали.

Задолжителна постапка и ако го прават тоа сега, тоа е затоа што лансирањето на уредите е планирано за месец септември, како и обично. И во овој случај Apple сакаше регистрирајте шест различни модели на Apple Watch во базата на податоци на Евроазиската комисија. Што значи тоа? мораме да земеме предвид дека секоја големина на Apple Watch е различен модел, така што сигурно ќе видиме два модели на Apple Watch Серија 7 (со нивните две соодветни големини) и Аpple Watch SE, или шпекулираниот Apple Watch за екстремни спортови (со своите две големини).

И не само Apple Watch, од Купертино тие исто така сакаа да регистрираат два нови модели на Mac што би ги потврдило гласините дека на крајот на годината Apple одлучи да го лансира новиот MacBook Pro M1 со други големини. Мораме да почекаме, најверојатно ќе ја имаме главната тема во текот на првата недела од септември, така што останува малку. Ова се само записите, она што е јасно е дека машинеријата за лансирање на новите уреди веќе работи. И ти, Што најмногу сакате да видите?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.