Епл штотуку го објави шестиот бета на iOS 15 и iPadOS 15 за програмери

iOS 15 бета 6

Добро добро. Епл лансираше пред помалку од еден час шести бета на iOS 15 и iPadOS 15 за програмери. Само една недела по петтата верзија. Се гледа дека ниту во август момчињата од Купертино не престануваат да работат.

Тука нема одмор. Тие веќе работат деноноќно за да завршат со дебагирање на малите грешки што програмерите ги пријавуваат овие денови во бета верзиите на iOS 15 и iPadOS 15. Новиот софтвер што ќе биде објавен заедно со новиот iPhone 13. Така, во Купертино тие имаат датум означен со црвено, и с everything треба да биде готово дотогаш.

Кога новиот софтвер на Apple е веќе на шестата бета верзија за програмери, тоа значи дека е многу блиску до неговата конечна верзија. Ретуширајте некои мали детали, некоја грешка откриена во последен момент, и малку друго.

Јасно е дека сега инженерите на компанијата веќе работат деноноќно. Тие се означени со црвено на нивниот календар на денот на претставувањето на новиот iPhone 13 (датумот што с yet уште не го знаеме), а дотогаш, iOS 15 и iPadOS 15 треба да бидат подготвени да бидат објавени за сите корисници.

Оваа нова бета верзија што штотуку беше објавена пред само еден час, може да ја преземат регистрирани програмери од Центар за развивачи на Apple, и откако ќе се инсталира профилот, бета ажурирањата ќе бидат достапни преку ОТА.

Секогаш кога зборуваме за нови верзии на тест софтверот на Apple, ја даваме истата препорака: иако тие се многу стабилни верзии, тие не треба да се инсталираат на уредите на главните корисници.

Можат да имаат неочекувани грешкиНа На пример, тие можат да се блокираат и треба да се обноват фабрички за повторно да работат. Затоа програмерите ги инсталираат овие бета на веќе однапред определени уреди, без да имаат важни информации за губење.

Затоа, имајте малку трпение, останува уште малку да ја инсталирате конечната верзија на iOS 15 на нашите iPhone -и.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.