Заг лансира две нови капаци за тастатура iPad, вклучително и поддршка за молив од Apple

El свет на додатоци за мобилни уреди сè повеќе ни се допаѓа. Можност за проширување на карактеристиките на нашиот уред, за заштита на истиот и бесконечни можности што се отвораат благодарение на многу развивачи на производи што ги наоѓаме на пазарот. Ако мислевте дека вашиот уред останува во она што го претставија момците од Купертино, не сте во право ...

Сега момчињата на Zagg, една од водечките компании во однос на додатоците за iDevices што ги мислиме, штотуку лансираше две нови решенија, или туку навлаки за нашите iPad-и и тие исто така ја носат тастатурата што ќе ве натера да ги напуштите лаптопите малку по малку. Најдоброто нешто е што тие ни го донесуваат решение за нашите проблеми со Apple PencilДа, оваа нова кутија за iPad од Заг има поддршка за Apple Pencil. По скокот ви ги даваме сите детали за ова интересно лансирање.

Како што можете да видите на претходната слика, момците од Заг штотуку ни го претставија Номад Книга и Месинџер Фолио. Првиот од нив, Номад Книга, е како што нејзиното име означува корица од типот на книга. Модуларен дизајн кој вклучува тастатура и како што велиме поддршка за Apple Pencil, и најинтересно: ви овозможува да ја користите тастатурата со повеќе од еден уред, така што нема да мора да го парите вашиот iPad за брзо да го спарите со вашиот iPhone. Случај со цена 99 американски долари, иако очигледно ќе треба да почекаме да ја видиме конверзијата што ја прават во евра.

La Месинџер Фолио Тој е совршен додаток за употреба како iPad штанд додека ја користевте тастатурата обезбедена од момците од Заг. Има две позиции за поставување на iPad и, како Номад книга, ја вклучува поддршката за Apple Pencil. Ова Месинџер Фолио може да се најде од САД долар 59. Две многу интересни решенија кои несомнено ќе не натераат да го користиме нашиот iPad како да е лаптоп.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.