Залихите на iPhone 14 се во опасност за овој Божиќ

iPhone 14 Pro Max

Најновиот телефонски уред на Apple, iPhone 14, најновиот модел, оној кој веројатно ќе биде ѕвезда на подароците овој Божиќ, е во опасност да се најде во продавниците во наредните датуми. Очигледно СОВИД-19 продолжува да предизвикува главоболки. Иако е точно дека ограничувањата и ограничувањата се чини дека исчезнаа, вирусот продолжува да циркулира и сега кога е постудено, а луѓето се помалку на улица, се појавуваат нови и бројни случаи. Поради овие епидемии, фабриките одговорни за производство на најновиот модел се затвораат и Акциите на iPhone се загрозени. 

Apple предупредува и веќе знаеме што се случува кога некој предупредува, а особено оваа компанија. Ако Apple се карактеризира со нешто, тоа е со тоа што знае многу добро да процени што може да се случи на краток и среден рок. Веќе го видовме кога ги затвори продавниците во очекување да избегне зараза и наскоро половина свет беше затворен. Сега, во соопштението објавено од компанијата, предупредена е на нискиот производствен капацитет на кинеските фабрики за iPhone 14 во нејзините модели Pro и Pro Max, поради нивното затворање поради коронавирусот. 

Apple соопшти дека ограничувањата за COVID-19 се применуваат во насобјект во Женгжу, Кина, влијаеја на производството на iPhone 14 Pro и iPhone 14 Pro Max.

Ова ги става во опасност залихите на телефоните и тоа значи дека ако сакате да добиете модел сега, можеби ќе го добиете, но за неколку недели можеби веќе нема да има капацитет за директно испорака и листите на чекање ќе се зголемат. . Затоа, доколку сакате и планирате да купите или подарите некој од овие модели, Не е лошо што го купуваш сега, имајќи предвид дека тојГаранцијата и враќањето во Apple трае од сега до крајот на јануари. 

Сепак, компанијата прави се што е можно за да не дојде до кршење на залихите додека се грижи за здравјето на работниците. Ќе бидеме внимателни да видиме како ќе се развива темата и ќе видиме дали ќе се забележи во продавниците.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.