ЗЕЛЕСНИ зделки на премиерот на Амазон

Ништо подобро од Amazon Prime Day кој започнува истиот ден кога е претставен новиот iPhone, па дури и можеби и новите Mac. Дали ви треба нов кабел за молња? Или брз полнач? Како за надворешна батерија? Па, влезете затоа што овие понуди ве интересираат.

Загрижени сте што вашиот нов iPhone не доаѓа со полнач во кутијата? Па, бидете сигурни дека овој полнач за напојување со моќност од 18W USB-C, компатибилен со брзото полнење на вашиот iPhone и може дури и да напојува iPad Pro од последната генерација Има цена од 9,59 € во текот на 14 октомври на Амазон (линк)

И ако покрај полначот ви треба кабел USB-C до молња кој поддржува испорака на напојување за да можете да го користите тоа брзо полнење на вашиот iPhone, овој што ви го прикажуваме овде На Амазон има цена од 11,19 евра (линк) Понудата ќе важи од 13 октомври до 19 октомври.

Постојат и зделки на USB до Lightning кабли, и ова е специјален кабел со Lightning конекторот на 90 степени, што е многу поудобен и спречува да се расипува лесно како конвенционалните кабли. Неговата цена ќе биде 10,19 € на 18 октомври на Амазон (линк).

Надворешна батерија никогаш не боли, и ако има 10.000 18mAh многу подобро. Може да ги полните iPhone и iPad со USB-C приклучок до XNUMXW што поддржува испорака на напојување и затоа е компатибилен со брзо полнење. Неговата цена ќе биде 15,19 € на Амазон (линк) од 13-ти до 19-ти октомври.

За оние кои не сакаат да користат слушалки со Bluetooth и сакаат да се држат со своите жични слушалки, овој адаптер Lightning to Jack е совршено решение. Неговата цена е 11,98 евра од 13 до 19 октомври, на Амазон (линк).

Конечно, додаток за корисниците на MacBook Air или Pro: Dock за поврзување уреди со конвенционален USB, интегриран читач на картички и излез HDMI 4K, како и USB-C приклучок за полнење на лаптопот. Неговата цена ќе биде 20,79 € од 13-ти до 19-ти октомври на Амазон (линк)


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.