Категориите tvOS App Store сега се достапни во Шпанија

продавница за апликации-телевизори

Кога Apple TV на XNUMX-та генерација се појави во продажба на крајот на октомври, пристигна со App Store во пелени. Можевме да гледаме само купени апликации, одлични апликации, хитови и апликации за пребарување по име. Со оваа панорама, единственото нешто што можевме да го откриеме се апликациите што им се допаднаа на повеќето корисници, но тоа не мораше да се совпаѓаат со нашите потреби. Набргу потоа, пристигнаа категориите, но во САД. Во други земји, како што е Шпанија, App Store на TVOS Продолжи како на почетокот, сè до вчера.

Неколку дена можевме да го видиме јазичето категории во Шпанска продавница за апликации од tvOS, но не покажа никакви резултати. Во мојот случај, не беше важно што направив, ниту затворањето на апликацијата од селекторот на апликацијата, ниту присилувањето за рестартирање не ми ги покажа резултатите. Дури и јазичето категории исчезна повторно, но се чинеше дека сè покажува дека паѓа. Така беше. Вчера, непосредно пред да влезете во Божиќната недела, беше „активиран“.

Како што можете да видите на претходната слика, тие додадоа четири категории: Игри, едукација, деца и забава. Со влегувањето во секоја од категориите, ќе ги видиме најсимнуваните апликации и игри во секој дел, иако нема да видите многу новости ако порано прошетавте низ јазичето Успеси пред да пристигнат овие категории. Она што е сигурно е дека имаме чувство дека сè е поорганизирано и дека подобрувањата во продавницата за апликации tvOS се одвиваат непречено.

Иако се чини дека не се сменија многу, вистината е дека ако ја земеме за пример содржината на категориите Образование и деца, брзо ја сфаќаме важноста на овој нов таб во App Store на четвртата генерација на Apple TV.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Шон_Гц dijo

  Ја користам оваа можност да видам дали некој може да ми помогне, дека не можам да ја користам далечинската апликација или да ја користам емисијата, но ова е само со iPhone бидејќи мак-книгата прави Airplay, јас го имам Apple TV поврзан на Ethernet и ништо, ниту апликацијата iPhone Remote ниту Airplay d iPhone работи, јас го исклучувам етернетот и го оставам на Wifi и СЕ работи! Те молам, би сакал да го оставам сомнежот, ако морам да го имам преку Wi-Fi, а не од Ethernet! Грацијаиасс
  Чекам одговор што долго го чекав. Поздрав

  1.    Пабло Апарисио dijo

   Здраво Shawn_Gc. Не е потребно да го имате само преку wifi затоа што и јас го имам поврзано преку етернет. Она што треба да го активирате со истиот Apple ID е „сподели дома“. На iPhone мора да го активирате од поставките / видеото (или музика), тоа е на дното. IPhone исто така треба да биде поврзан на истата мрежа.

   Ако не го видите, јас би го инсталирал далечинскиот управувач или ќе принудам на рестартирање. Нема уште многу што да се конфигурира и треба да оди ако имате сè во ред.

   Честитка.

   О, и додајте дека во поставките на далечинската апликација постои опција што е „секогаш поврзана“. Тргнете го или ставете го да видат дали ви го решава тоа.