Колекцијата Beats Decade, новите Beats of WWDC 2018, се филтрираат

Ние сме во нешто повеќе од една недела од новиот инаугуративен воведник на WWDC 2018, Главна точка во која ќе ги видиме сите новости на ниво на софтвер на момците од Купертино. Да, iOS 12 доаѓа, а со тоа и сите следни новости што ќе ги имаме во нашите iDevices. Но, веќе знаеме дека Apple може да ни го донесе чудното изненадување со лансирање на нов уред на Keynote на WWDC 2018. Што ќе имаме оваа година?

И ние велиме дека ќе има новости во врска со лансирање на нови уреди бидејќи се чини дека сè укажува на тоа дека ќе имаме нов iPhone SE во овој нов Keynote на WWDC 2018, iPhone кој се појави во сите гласини и за кој практично би можеле да кажеме дека е потврдено. Но, ние не само што ќе видиме нов iPhone SE, и тоа е тоа што прв од уредите што ќе ги видиме на следниот главен белег WWDC 2018: нови слушалки од колекцијата Beats Decade. По скокот, ви ги даваме сите детали за ова ново издание.

Велиме дека лансирањето на оваа нова колекција на Декадата на Битс е потврдено затоа што веб-страниците сакаат Best Buy веќе го закажа лансирањето за истиот 4 јуни, датум на кој ќе се одржи гореспоменатата Главна точка на WWDC 2018 година. Слушалки што а приори Се чини дека тие не носат никаква новина освен таа стилизирана боја што ја гледате на сликата.

Но, без сомнение, најважното нешто во врска со ова лансирање е тоа Веројатно ќе оди рака под рака со новостите во врска со AirPods или новостите (многу поверојатно) од Apple Music, услугата за стриминг музика на компанијата. Apple Music има неизвесна иднина затоа што не е јасно дали ќе продолжи да вклучува видео содржини во својот каталог или ќе направи место за нов стриминг видео сервис од компанијата. За една недела можеме да потврдиме сè ...


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.