Колер лансира нова паметна туш кабина компатибилна со Алекса

Знаеме дека многумина од вас се исто толку гикови како нас и денес ви ги донесуваме најновите од најновите: а туш за капење поврзан со Алекса. Сега можете да побарате од Алекса да ја исклучи чешмата додека се туширате, па дури и да ја слушате вашата омилена музика во еден од најдобрите моменти во денот. По скокот ќе ви кажеме сè за новото Мокси Шоухерд, паметниот туш од Колер. 

El новата глава за туширање Мокси и безжичниот паметен звучник комбинираат софистицираност и одличност на дизајнот на туш за изведба на Колер со моќен звучник што ни нуди импресивен опсег на звук дизајниран од Харман Kardon. Главата за туширање се одликува со целосна покривка на главата за туширање и ги нуди придобивките од поврзаната технологија за бања со вашата преносен паметен звучник и вграден гласовен асистент. Преносливиот паметен звучник за туш и асистент за глас овозможуваат одличен природен баланс на звукот со извонредни детали и овозможуваат контрола на рацете, што работи беспрекорно под туш, дома или во движење.

карактеристики од Кохлер Мокси Шоухерд:

 • Преносливиот звучник нуди исклучителна природна рамнотежа на звукот со извонредни детали и обезбедува контрола на рацете, што работи беспрекорно под туш, дома или во движење.
 • Звук на Харман Кардон
 • Паметен звучник компатибилен со Amazon Alexa
 • Звучниците се продаваат како самостојни или како комбо за глава за туширање
 • Додатен екосистем во кој е прикачен звучникот како алтернатива на главата за туширање
 • Магнетна спојка за да се осигура дека звучникот е безбедно поставен.
 • Тотално водоотпорен
 • Специфично наместено за просторот за туширање за да се надмине белиот шум од бучавата
 • Спарете повеќе звучници заедно (BT, AI кога функцијата е достапна преку Amazon)
 • Вклучена е основа за полнење за безжично полнење
 • Копчиња за контрола на допир.
 • Паметниот звучник ја поддржува апликацијата Kohler Konnect (поставки, поставки за различни режими, итн.)
 • Звучникот на Bluetooth има посебна апликација за конфигурирање и избор на поставки за различни режими (Музика, Подкаст, итн.)
 • Време на играње БТ: 6-7 часа со 70% волумен
 • Време на играње со Алекса: до 5 часа со 70% волумен

Дали сакате да го добиете овој одличен поврзан туш од Колер? Па, цената што треба да се плати за туширање со „интелигенцијата“ на Алекса е донекаде висока ... Нова Moxie Showerhead ќе биде достапна подоцна оваа година. Цената на комплетот ќе биде 169 УСД за верзијата Bluetooth, или 229 УСД за паметната верзија со Алекса. Покрај тоа, ако сакате само водоотпорен звучник, во неговата блутут верзија ќе има цена од 99 долари, а во безжичната верзија 159 долари.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.