LUNATIK ги претставува куќиштата TAKTIK 360 и AQUATIK за iPhone 6

акватик-тактик

Во 2012 ЛУНАТИК го започнува своето патување со воведување на пазарот капаци со висока заштита за iPhone. Оттогаш овие случаи ги штитат iPhone-ите во најризичните професии како што се вооружените сили, полицијата и пожарникарите. Исто така, за оние чие хоби се ризични спортови како на пр падобранци.

Сега, за iPhone 6 и 6 Plus, тие ги презентираат Taktik 360 и AQUATIK, два случаи наменети два различни вида на заштита. Може да ја најдете нивната финансиска кампања, со исполнета цел и 29 дена за заклучување Indiegogo.

И Taktik 360 и AQUATIK имаат затворање на херметичка компресија Тие го штитат уредот од вода и прашина според IEC IP68 рејтинг. Тоа значи дека со сите порти и мембрани затворени, вашиот iPhone ќе остане сув и безбеден максимум. еден час на длабочина од два метра.

Тие се подготвени и за падови со а заштита од удар што ги надминува воените стандарди (MIL-STD-810G). Во моментов е достапно само за iPhone 6, iPhone 6 Plus е во развој.

Тактик 360

тактики

Taktik 360 е еволуција на Taktik Extreme. Во основа, работата е направена на системот за инсталација, олеснувајќи го со помош на бравата (патентот е во очекување).

блиски

Придружувајте некои екрани од Corning стакло од горила кои додаваат дополнителен слој на заштита на екранот без да се загрози допирното искуство.

АКВАТИК

акватик

Овој дизајн е поелегантно и рафинирано дозволувајќи повеќе секојдневна употреба чување на вашата заштита пред вода и прашина.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Андриј dijo

  здраво. Јас купувам лудачка кутија за iPhone 6.

 2.   Марко dijo

  Сакам да купам една од овие