Маршал го лансира новиот Uxbridge со својот познат гроздобер дизајн и AirPlay 2

Досадно си дома? Како оди трошењето на нови уреди? Сигурно сте од оние кои не престануваат да ги прелистуваат страниците со понуди кои го бараат вашиот нов гаџет, а денес сакаме да ви донесеме една која штотуку излезе од рерна ... Ви го претставуваме нов Маршал Аксбриџ, новиот звучник од познатата марка засилувачи (познат по својот дизајн), кој доаѓа со важен новости за поврзаност. По скокот, ви ги даваме сите детали за овој нов Маршал Аксбриџ.

Како што можете да видите, оваа нова Маршал Аксбриџ ни го носи реномираниот дизајн на познатата марка на музички засилувачи. Нов дизајн кој се обновува одвнатре, додавајќи го она што го бара пазарот: AirPlay 2 и виртуелниот асистент на Амазон, Алекса. Но, ние исто така мора да имаме предвид дека се соочуваме со звучник кој има добра реакција на звук (54-20000 Hz) и тоа ни нуди моно звук (тој е единствен звучник). Маршал е квалитетен, да, но вистината е дека овој нов опсег на потрошувачи губи одреден квалитет на звук во споредба со дизајнот, што на крајот е она што брендот го продава.

Uxbridge Voice го комбинира легендарниот Маршалов звук со достапноста на Amazon Alexa, за да испорача звучник кој не е само паметен, туку и брилијантен. Мал по големина, но голем на звук, овој звучник овозможува чисто и прецизно звучно искуство. Со Алекса, можете да го користите вашиот глас за повеќе задачи без да ги користите рацете.

Ако ви се допаѓа, знаеме дека го прави тоа, мора да знаете дека оваа нова Маршал Аксбриџ има цена од 199 евра, прилично висока цена, но вистината е дека тоа е прилично очигледна реновирање со оглед на тоа што сè што е додадено на овој Аксбриџ е тренд на пазарот. Имено, требаше да додадат поддршка за виртуелни асистенти и AirPlay 2. Така да, нова опција да се разгледа на пазарот на паметни звучници.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.